sultan papağanımın sorunu nedir yardımcı olurmusunuz

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
kuşumuz bize geldiğinde 4-5 aylıktı (şu anda 1 yaşındadır herhalde)
ilk zaman kafesteyken çok sinirliydi 1 ay sonra bu fotoğraflardaki yuvayı yaptım oraya geçtikten sonra çok sakinleşti kendine dokundurtmaya başladı
ancak bir kaç sorunumuz var tecrübeli arkadaşların yardımını rica ediyorum
- çok fazla uyuyor, yem haricinde hiç
1.jpg
2.jpg
4.jpg
bir şey yemiyor (versele-laga prestige yem kullanıyorum) özellikle son 2-3 haftadır sürekli uyuyor
- parmağımıza geliyor veya kendini sevdiriyor ancak asla uçmuyor veya yere koyduğumuzda yürümüyor olduğu yerde duruyor. biz uçurmaya çalıştığımızda çok kötü uçuyor 1-2 tur atıp duvara veya başka bir yere çarpıyor ve nefes nefese kalıp sakinleştirici almış gibi 1-2 dakika kala kalıyor
- kör olmasından şüphelendik elimizi gözüne yaklaştırdığımızda hiç tepki vermiyor ancak uzaktan hareket ettiğimizde bizi izliyor
- elimizde aldığımızda veya kafesinden başka bir yere bıraktığımızda hemen dışkısını yapıyor
- youtubeden kendi doğal ortamlarını videosunu açtığımda çıldırıyor ve sadece o zaman kafesinden uçma eğilimi gösteriyor

yani sorunumuz neler olabilir tavsiyelerinizi istiyorum

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı
S.a, kuşunuz hasta olma ihtimalli yüksek mevsim geçişlerinden etkilenmiş olabilir, dışkısı fotoğrafı atar mısınız farklı saatlerde çekilmiş 2 3 fotoğraf yeterli. Dış parazitde olabilir kanatlarını tüylerini kontrol edin. Ayriyeten göğüs kemiğine bakın dışatı cıkmış mı?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
S.a, kuşunuz hasta olma ihtimalli yüksek mevsim geçişlerinden etkilenmiş olabilir, dışkısı fotoğrafı atar mısınız farklı saatlerde çekilmiş 2 3 fotoğraf yeterli. Dış parazitde olabilir kanatlarını tüylerini kontrol edin. Ayriyeten göğüs kemiğine bakın dışatı cıkmış mı?
sabah öğle ve akşam çektim dışkısının fotoğraflarını. göğüs kemiğinde herhangi bir sorun yok 1-2 haftadır kepeğe benzer beyaz şeyler oluyor kafesinde

Ekli dosyalar