Sultan papağanımın kanadı kanıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
arkadaşlar...kuşum kafeste kanat çırparken kanadınını kanattı...bi bakarsanız önemli bişey varmı,mikrop kapmaması için neler yapmalıyım...ve kanadı böyle olduğundan beri birkaç kez çığlık attı ve hep orayla uğraşıyor.

Cvp: kanadı kanıyor...

Kuşun kanadında herhangi bir kırıklık vs yoksa duruşu da normaldir. Eğer kanadı sarkık, yamuk vs duruyorsa doğru veterinere git. Fakat sorunsuz açıp kapatıyorsa, istediğinde çırpıyorsa yapacak çokta fazla birşey yok. Gördüğüm kadarıyla sürekli bir kan akışı yok şu an kurumuş gibi. Belki tüyü vs takılıp sökülmüştür o yüzden kanamıştır. Kafesinde ona o zararı neyin vermiş olabileceğini bulup ortadan kaldırmaya çalış.

bugrahan

New member

kuşun davranışları normal,hatta uçup uçamıyormu diye test etmek için çıkarmıştım,uçup geri kafesine girdi.sorunsuz herzamanki gibi uçuyor,ilk başlarda yara baya bi kanamıştı,suyla yıkadım ve ıslak mendille temizledim yarayı böyle oldu...çığlık atmaya başladığında kafes kapısının orda duruyordu,orda bir şeye çarpmış olabilir kanadı.ordaki birsürü sivri uçlu şeyi kaldırdım zaten,tülü sabitlemek için koyulan şeyleri falan...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Evde Gazlı Bez varsa bezin ucuyla yaraya ufacık sürebilirsin...

eda1991

New member
Cvp: Sultan papağanımın kanadı kanıyor...

benim sultan papaganinida azonce kafesten cikardm fazla ucmayi bilmiyor duvara fln carpti ama okadar sert de diil baktim iki kanadinin da ust bolgesi kaniyor ne yapmam lazm nezaman gecer teramsn surcektm elletmiyo isiriyo daha tam evcil diil

AhmetŞ

Active member
Cvp: Sultan papağanımın kanadı kanıyor...

eda1991' Alıntı:
benim sultan papaganinida azonce kafesten cikardm fazla ucmayi bilmiyor duvara fln carpti ama okadar sert de diil baktim iki kanadinin da ust bolgesi kaniyor ne yapmam lazm nezaman gecer teramsn surcektm elletmiyo isiriyo daha tam evcil diil
eda hanım lütfen kendi konunuzu açın çok eski konulara yorum yapmayın, daha fazla yardım alırınız bu şekilde. konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...