Sultan Papaganimin başındaki tüyler dokuluyor

bakigunes

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaklaşık 3 ay benimle beraber kendisi. Henüz 1 yaşında değil. 1 aydır başındaki tüylerde dökülme olmaya başladı. Bugün başına inanılmaz kötü bir olay geldi. Kuyruk tüylerinin hepsi kopmuş ve bir kaç damla kanama olmuş. Bu esnada can havliyle uçarken sağa sola vurmuş ve sol göz tarafındaki tüylerinde düştüğünü gördüm. Öncelikle basindak tüy dökümü normal midir ? İkinci olarak bu sol göz üstündeki tüy kaybı ne zaman düzelir ve bu kuyruk tüyleri kendini ne zaman yeniler çünkü hiç kuyruk tüyü yok hepsi kökünden kopmuş durumda çok uzuluyorum yardımcı olabilirsiniz sevinirim.
IMG_20181126_004937.jpg
IMG_20181126_004937.jpg
IMG_20181126_004926.jpg
IMG_20181126_004918.jpg

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
geçmiş olsun, tüylerin toparlanması için havuç ve yulaf verebilirsiniz.
Tüy yolunmalarda kanamalar varsa kendini yoluyordur.
Neden stres yaptığını belirmeniz gerekmektedir.

bakigunes

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
geçmiş olsun, tüylerin toparlanması için havuç ve yulaf verebilirsiniz.
Tüy yolunmalarda kanamalar varsa kendini yoluyordur.
Neden stres yaptığını belirmeniz gerekmektedir.
Oncelikle çok tesekkur ediyorum. Peki bu kuyruk tüylerinin kopmuş olması durumu için tam olarak görüşünüz nedir ? Bu kuş tarafından değil benim kardeşim tarafından istenmeden olmuş. Stres yapmaması için gereken herseyi yaptığımı düşünüyorum.Ama bilemiyorum sizlerin görüşü nedir ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
kuyruk tüyleri zamanla çıkar.
Benim monk papağanım kuyruk tüyleri dökülüyor, bir müddet sonra yeniden çıkıyor.

Melodi

New member
Benim dişi lutinomunda kafasindaki tüyler boyle. Normal bi durummus genetik özelliğiymis oyle hatırlıyorum. Erkek sultan papaganimin kuyrugu sizinki gibi kopmustu ve kanamisti biraz ilk hafta cok halsiz görünüyodu ama zamanla düzeldi kuyruk tüyleri yeniden çıktı tabi bu dönemde vitaminini eksik etmedim.