Sultan Papağanımı Nasıl egitilebilir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mesajlar
22
Yaş
25
Konum
eskişehir
#1
iyi günler ben sultan papağanı yetiştirmeye başlayalı 6-7 ay oldı. bi türlü alıştıramadım kendime. arada titreme kabarma oluyor hayvanda. çok sempatik bi hayvan. ama bi türlü elime gelmiyor. yem olarak şimdiye kadar sadece çekirdek verdim. kafeside biraz küçük. kafes konusunda bilgi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz ? [hr]
cevap vericek kimse yokmu ?
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#2
Cvp: yardım edin

Hoşgeldiniz harun bey ilk olarak siz forumda ki konularda ve bilgi bankamızda biraz araştırma yapın. Sultanınız ile öğrenmeniz gereken o kadar çok şey var ki. Çoğunu sormanız bile mümkün değil. Ancak bu bilgilere forumumuzda ki konuları okuyarak sahip olabilirsiniz. Ayrıca sultanınızın resimlerini de görmek isteriz. Bu arada sorularınıza da dileyen arkadaşlar fikirlerini belirtecektir.
 

Mehmet

New member
Mesajlar
240
Yaş
27
Konum
İzmir
#3
Cvp: yardım edin

öncelikle sedat abim gerekli olan her şeyi açıklamış umartımz her şey düzelir.ayrıca konu başlıgı yazarken biraz daha özen gösterlim. :super:
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#4
Cvp: Nasıl egitilebilir ?

Evet konu başlıklarında soru ya da sorununuzu açıklayıcı bilgiler vermeniz daha sonra aynı soru ya da sorunu yaşayan kimselerin çözüm bulmaları için önemli. O yüzden yardım edin vs tarzında başlıklara forum kurallarınca izin verilmiyor. Bunu da buradan bir kere daha vurgulamış olalım.

Sorularınıza gelince;
Kuşunuzun titremesi onun hala korktuğu ve strese girdiği anlamına geliyor. Genel de rahat oldukları ortamda bir iki haftanın ardından titremeleri kalmaz. Arada titriyor demişsiniz acaba bu dönemler yanlış eğitim ya da kafesten dışarı çıkartılma günlerine mi denk geliyor?

Kuşunuza nasıl davranmanız ve onu nasıl eğitmeniz gerektiği hakkında bu bölümde çok çeşitli bilgilere sahip olabilirsiniz, göz atın derim: http://www.sultanpapaganlari.com/forum-evcillestirme-ve-egitim-12

Yem olarak çekirdek vermiş olmanız da kötü olmuş. Çekirdek sadece ödül olarak ya da yavruların gelişiminde az olarak yağlandırmak için kullanılabilir. Genelde verilmesi gereken muhabbet kuşlarının yemlerindendir. Mümkünse çekirdek vermeyi kesip muhabbet yemine dönün. Bu dönemde alışıncaya kadar az az çekirdek te ikram edebilirsiniz. Yavaş yavaş iyice azaltıp en sonunda da sadece ödül olarak kullanın.

Sultanların kafesine gelince rahat haraket edip kanat çırpabileceği kadar geniş ve kare ya da dikdörtgen bir kafes olmalı. Yuvarlak kafesler sultanlarda ki zayıf yön duygusunu karıştıracağı için kuşun strese girmesine neden olabiliyor. Tellerinin yatay olması da çok önemli. Dibinde sürgü ve ızgarası olmalı. Yemlik ve sulukları kuşların rahat erişip yiyip içebilecekleri kadar rahat olmalı. İçinde ahşap tünekleri olmalı. Ayrıca konumu direk güneş alan ya da cereyanda kalan bir yerde olmamalı. Mümkünse 1,5 metre gibi bir yükseklikte durması da daha uygun oluyor.

Forumumuzda ki ilgili konuları mümkünse okumanızı tekrar rica ediyorum. Ancak okuyup öğrenerek sultan dostunuzun rahata ermesini ve size arkadaşlık yapabilmesini sağlayabilirsiniz. Başarılar...
 

brtknkl12

New member
Mesajlar
2
Yaş
19
Konum
İstanbul
#7
Cvp: Sultan Papağanımı Nasıl egitilebilir ?

Önce kafesı buyutmek lazım sonra eline cekirdek veyahutta marul gibi seyler alıp yedırmek lazım bunu uzun sure yapınca alıscktn elden yemmyı cekirdek ısınde ele alıstrmk kolay kafesın kapısınn onunden yedirin cekirdegi sonra dısrya doru cekın o gelicek ucmaya baslaynca acıkcaktır elbet elnze gelıp yemek yıcektır ama sevmeyın sakın 1hafta bunu yapınca sıze alısıcak eğer kusları urkutursenız guvenını kırar ve bidaha gelmez ...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...