sultan papağanımda titreme ve uykusuzluk?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
arkadaşlar,sultan papağanım yanına her gittiğimde ciddi dercede titriyor.önceden böyle yapmıyordu.ve yürürkende tökezliyor.ayağında kırık kanama vs. bişi yok.acil yardımlarınızı bekliyorum.uykusuzluk problemide var....:huh::s:s

bugrahan

New member
Cvp: sultan papağanımda titreme ve uykusuzluk?

dışkısı her zamanki gibi ama rengi beyaz olan yerlerde sarılık var.
cereyanda kalmamasına özen gösteriyorum ama arada sırada ciddi derecede titriyor.15 dk falan sonra titreme geçiyor.arada sırada oluyor bu.

bugrahan

New member

dışkı katı ama rengi spsarı.çok az yeşil var gerisi sarı...

Özellikle sen yanına gittiğinde titremesi senden korktuğuna bir işarettir. Bir kaç hafta elleme oynama sadece uzaktan nazikçe konuş yumuşak bir ses tonuyla sohbet et onunla. Senden zarar gelmeyeceğine inansın.

Artı olarak ayağındaki soruna ne neden olmuştur bi düşün kafesten çıkartıyorsan çıkartma. Korkan kuşlar kafesten çıkartılırsa bu şekilde sakatlanmalar olabilir. Kafesinde ayağının sıkışacağı olağanüstü bir durum var mı diye bi göz gezdir.

Uykusuzluk problemi olduğunu nereden anladığını sormuyorum bile, sanıyorum geceleri TV'yi hiç kapatmıyor değil mi:huh:

bugrahan

New member

Elaman' Alıntı:
Özellikle sen yanına gittiğinde titremesi senden korktuğuna bir işarettir. Bir kaç hafta elleme oynama sadece uzaktan nazikçe konuş yumuşak bir ses tonuyla sohbet et onunla. Senden zarar gelmeyeceğine inansın.

Artı olarak ayağındaki soruna ne neden olmuştur bi düşün kafesten çıkartıyorsan çıkartma. Korkan kuşlar kafesten çıkartılırsa bu şekilde sakatlanmalar olabilir. Kafesinde ayağının sıkışacağı olağanüstü bir durum var mı diye bi göz gezdir.

Uykusuzluk problemi olduğunu nereden anladığını sormuyorum bile, sanıyorum geceleri TV'yi hiç kapatmıyor değil mi:huh:
uykusuzluk problemini bir bakıma kuşun dışkılarından anlıyorum.kuş yatmadan önce altındaki gazeteyi değştiriyorum.eğer kuş uyumuşsa dışkıların belli bir yerde olması lazım.ancak dışkıları farklı farklı yerlerde.ve geceleri sürekli ötüyor,arada kalkıp kontrol bile ediyorum.sürekli kafes içinde hoplayıp zıplıyor,tırmanıyor...aynı zamanda yeni problemim dışkının ciddi derecede sapsarı olması.arada kırmızılık da var...

Kuşun süretkli hareketli olmasının başka bir nedeni daha olabilir. Bit pire vs gibi kanını emen birşeyler olmasın? Geceleri sürekli haraketlilik durumu genelde böyle vakalarda görülür. AviSpray vs kullanıyormusun?

Dışkının yorumuyla birşey söylemek doğru olmaz. Çok net dışkı resimlerini bizimle paylaş bakalım. Artı olarak mümkünse yediği yem mama daldarı ballı darı vs vs gibi gıdaların da resimlerini ekleyin bakalım.

bugrahan

New member

Avispray i haftada 1 kez sıkyorum.resimleride eklemeye çalışacağım...

bugrahan

New member

dışkısı normal gözükmüyor.bişey olur diye çok tedirgin oluyorum.her gece kalkıp kontrol ediyorum.gözümü bir an bile ayırmıyorum.lütfen yardım edin...:(

lamiya

New member

benim sultanim daha yeni geldi eve 5 gun oldu.ilk geldiyi gunlerde kafesinde zipliyodu yuksekden bagiriyordu ama simdi sadece sabah erkende saat 8 civarinda yapar bu haraketi.yanina yaklasdigimda titriyo surekli bide isirmak istiyo.salincaginda hic sallanmiyo.bide yemegini az yiyo geldiyinden yemeyini hic bitirmedi ben ne yapa bilirim ?? erkek sultan bide bakimi zormu?bana yardimci olun

Mehmet

New member

önce profil bilgilerini düzenle daha sonra konu aç ve sana yardımcı olalalım ?

Buğrahan kardeşim aslında dışkısında öyle çok ta önemli bir anormallik görünmüyor. Sarı renk biraz fazla gibi bu da tam anlaşılmıyor ama ya verdiğin gıda ve vitamin vs gibi şeylerden ya da fotoğraftan öyle çıkmış. Eğer kafesi yerde vs duruyorsa onu biraz yükselt. Çok aşağıda olduklarında kendilerini savunmasız hissederler. Cereyanda kalmasın. Başka da pek yapılabilecek birşey yok gibi. Çok net değil lakin resimlerinden gözlemleyebildiğim bir sorunu yok gibi. Sadece korkmuş ve stressli duruyor sanki.

bugrahan

New member

Elaman' Alıntı:
Buğrahan kardeşim aslında dışkısında öyle çok ta önemli bir anormallik görünmüyor. Sarı renk biraz fazla gibi bu da tam anlaşılmıyor ama ya verdiğin gıda ve vitamin vs gibi şeylerden ya da fotoğraftan öyle çıkmış. Eğer kafesi yerde vs duruyorsa onu biraz yükselt. Çok aşağıda olduklarında kendilerini savunmasız hissederler. Cereyanda kalmasın. Başka da pek yapılabilecek birşey yok gibi. Çok net değil lakin resimlerinden gözlemleyebildiğim bir sorunu yok gibi. Sadece korkmuş ve stressli duruyor sanki.
arada sırada kırmızı dışkılıyordu,beni bu biraz tedirgin etti.ama sonra dışkısı sarılaşmaya başladı.fotoğraftaki dışkı gerçektekiyle aynı,tam net çıktı.ben kuşda pek te stres sezmedim çünkü koyduğum oyuncaklarla oyunlar oynuyor.salıncağa biniyor,yemini düzenli yiyor.

Merak ettiğim şey ise kabızlık varmı?
çünkü sürekli kendini zorluyor,kanatlarını geriyor,ve dışkısı fazla büyük(fotoğrafta gördüğünüz gibi)????????

bugrahan

New member

kunal87' Alıntı:
sultanın son durumu nedir?
dışkı rengi yeşilimsi bir şekle döndü yani bir düzelme var gibi...ama dışkısını yapmakta çok zorlanıyor ve çok büyük dışkılıyor ki bu kabızlığı gösterir...

bugrahan

New member

içim rahat etti sonunda saolun.hastalık var diye üsütüne çok düştüm sanırım kuş bile illallah etti ama değdi iyi olduğunu öğrenmem...:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...