Sultan papağanım ötmeyi kesti

AhmetHakan

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar öncelikle selamınaleyküm 3 hafta önce bir sultan aldım kendisi 2 aylıktı geldikten sonra yaklaşık 5 gün hiç yaklaşmadık alışması için 5 gün sonra elimize darı alıp uzatmaya başladık birkaç gün mutluydu ötüyordu cevap veriyordu fakat sonra sürekli yem yemeye ve uyumaya başladı ishal oldu diye ilaç hazırlayıp verdik ama düzelmedi
Kuşu aldığımız arkadaş sağolsun bu kuşu ben tedavi ederim diyerek aldı ve daha küçük bi kuş verdi
Yeni gelen kuş 4-5 gün içinde bize alıştı. Devamında yaklaşık 3 - 4 gün çok mutluydu konuşmalarımıza cevap veriyordu. Yavaştan elimize alıştırmaya başladık ve sonunda yine aynı şekilde ötmemeye gündüzleri çok uyumaya sürekli yem yemeye başladı poposuna baktığımızda kirliydi vr orasını kaşımaya çalışıyordu ılık suyla temizledik strese giriyorsa neden giriyordur ishal oluyorsa sebeni nedir yardım edebilecek varsa çok sevinirim

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı, Muhabbet Kuşu
Benimkinde tıpatıp aynısı şimdi birazdaysa iyi ama neden oluyor bilmiyorum

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Ikisine de aynı yem den mi verdiniz ? Yemi değiştirin öncelikle mümkünse açık değil kapalı yemleri kullanın sonra tekrar gözlemleyin.

AhmetHakan

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Ikisine de aynı yem den mi verdiniz ? Yemi değiştirin öncelikle mümkünse açık değil kapalı yemleri kullanın sonra tekrar gözlemleyin.
Bugün dediğiniz gibi kapalı yem aldım ve içerdeki yemin tamamını çıkarıp sadece kapalı yemden koydum
Ama bugün kuyruğunun üst kısmını yolup kanatmış
Ve şuanda ishal. Poposunu bir kere temizledik ama yine kirleniyor
Suyuna 3 gündür ilaç hazırlıyorum yemini kapalı yemle değiştirdim kumu taşı kemiği var oynaması için salıncağı da var
Genel olarak hastalığa sebep olarak okuduklarımın çoğu bizde yok. Neden hasta olduğunu bir türlü anlayamadık

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Havaların soğukluğundan dolayı akciğerlerinde hava keseleri olabileceğini söylemişti bizim veterinerimiz, röntgen çektirmenizi öneririm bu yüzden.