Sultan Papağanım Öldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Okan29

New member
Arkadaşlar 3 Gün Önce Parka Bulduğumuz Sultan Papağını'nı Eve Getirecektik.Evimizin Yakınlarında Sultan Papağınımız Arabadayken Kutudan Çıkıp Arabada Gezmeye Başladı.1 Saatlik Uğraş Sonucunda Kuşu Tekrar Koyup Eve Götürdük.Kafesine Koyduktan Sonra Kuşta Birşey Farkettim.Oynadıktan Sonra Direk Gözlerini Yumup Yatıyordu.Bugün Daha da Hareketliydi Yani Son Günü :(.Ölmeden 2 Saat Önce Uykuya Daldı Yine.Bir Ara Uyandı.İlgilenecektim Tam Birde Ne Göreyim Halsiz Bi Halde.Heralde Şaka Yapıyor Dedim Falan Birde Baktım 10 Dakka Sonra Köşede Yatıyor Birde Ne Göreyim Ölmüş :(.Biz Kuşu Bulmadan 1-2 Gün Dışarda Soğukta Kalmış Geceleri Sanırım.Tam Ölüm Sebebi Ne Olabilir?Sizde Üşütüp Hasta OLduktan Sonra Ölmüş Olabilir mi?Bu Arada Kuş Geldiğinden Beri Kafesinde 4 Dönüyordu.Şimdiden Teşekkürler...

Cvp: Sultan Papağanım Öldü

Okan29' Alıntı:
Arkadaşlar 3 Gün Önce Parka Bulduğumuz Sultan Papağını'nı Eve Getirecektik.Evimizin Yakınlarında Sultan Papağınımız Arabadayken Kutudan Çıkıp Arabada Gezmeye Başladı.1 Saatlik Uğraş Sonucunda Kuşu Tekrar Koyup Eve Götürdük.Kafesine Koyduktan Sonra Kuşta Birşey Farkettim.Oynadıktan Sonra Direk Gözlerini Yumup Yatıyordu.Bugün Daha da Hareketliydi Yani Son Günü :(.Ölmeden 2 Saat Önce Uykuya Daldı Yine.Bir Ara Uyandı.İlgilenecektim Tam Birde Ne Göreyim Halsiz Bi Halde.Heralde Şaka Yapıyor Dedim Falan Birde Baktım 10 Dakka Sonra Köşede Yatıyor Birde Ne Göreyim Ölmüş :(.Biz Kuşu Bulmadan 1-2 Gün Dışarda Soğukta Kalmış Geceleri Sanırım.Tam Ölüm Sebebi Ne Olabilir?Sizde Üşütüp Hasta OLduktan Sonra Ölmüş Olabilir mi?Bu Arada Kuş Geldiğinden Beri Kafesinde 4 Dönüyordu.Şimdiden Teşekkürler...
Soğukta açık havada kalıpta hastalanıp ölmesi mümkün. Fakat bahsettiğiniz haraketlilik duruma ters. Belki de başka bir nedenden ölmüştür. Keşke yaşatabilseydiniz. Ya da bulduğunuzda hemen resimlerini vs bizimle paylaşsaydınız da durumuna bir baksaydık. Başınız sağolsun diyelim. Ayrıca sultanlarını kaçıran kişiler bu olaya bakıpta kendi kuşları için üzülmesin. Her son bu şekilde olmuyor. Çoğu mutlu başka bir yuvaya kavuşuyor.

Okan29

New member

Elaman' Alıntı:
Okan29' Alıntı:
Soğukta açık havada kalıpta hastalanıp ölmesi mümkün. Fakat bahsettiğiniz haraketlilik duruma ters. Belki de başka bir nedenden ölmüştür. Keşke yaşatabilseydiniz. Ya da bulduğunuzda hemen resimlerini vs bizimle paylaşsaydınız da durumuna bir baksaydık. Başınız sağolsun diyelim. Ayrıca sultanlarını kaçıran kişiler bu olaya bakıpta kendi kuşları için üzülmesin. Her son bu şekilde olmuyor. Çoğu mutlu başka bir yuvaya kavuşuyor.

Biz Gerçekten Bu Kuşa Çok Vakit Ayırdık Sadece 3 Günde.Sabahları Saat 7de Kalkıp İlgilenmeye Başladım 3 Gündür.Abim Daha Geldiğinde "Bu Hasta Bunu Venetirinere Götürelim" Demişti.Normalde Yarın Götürücektik Bir Baktırıcaktık Ancak Nasip Olmadı.Geldiğinden Beri Cıvıl Cıvıl Bir Kuş.Mümkün Olursa Bi Ara Fotolarınıda Koyabilirim.Foto Makinesiyle Baya Foto Çektim.

yakamoz33

New member

çok geçmiş olsun anladığım kadarıyla kısa sürede kuşa çok alışmışsınız. Üzüntünüzü artıran nedenlerden biride bu sanırım. Umarım en kısa sürede acınızı unutturacak bir sultancığa sahip olursunuz.

Okan29

New member

yakamoz33' Alıntı:
çok geçmiş olsun anladığım kadarıyla kısa sürede kuşa çok alışmışsınız. Üzüntünüzü artıran nedenlerden biride bu sanırım. Umarım en kısa sürede acınızı unutturacak bir sultancığa sahip olursunuz.
İnşallah Kardeşim.Sultan Papağanı Öyle Bir Kuşki Alışmamak Elde Değil Ben 3 Günde Bu Kadar Alıştım.Abartmıyorum Evdeyken 10-15 Dakkada Bir Yanına Gidip İlgileniyordum.Keşke Ölmeseydi. Evdekilerde Alışmıştı.Geldiğinden Beri Hiç Ötmemişti.Sabah 2 Kere Öttüğünü Hatırlıyorum Buda Beni Sevindirmişti.Kuş İçin Çok Plan Yapmıştım ve Yarısını Gerçekleştirmiştim.Allah Nasip Kısmet Ederse Yeni Bir Sultan Sahibi Olmak İstiyorum :(

yakamoz33

New member

Kesinlikle sultanlar çok değerli kuşlar:heart: Bende henüz kuş yok ama en kısa zamanda yeni kuşlarıma kavuşurum:gulumseme: sana tavsiyem kuşunu buradan bulman çünkü çok değerli abilerimiz ve kardeşlerimizin kendi yetiştirdikleri ev kuşları var irtibata geçip alabilirsin.

Okan29

New member

yakamoz33' Alıntı:
Kesinlikle sultanlar çok değerli kuşlar:heart: Bende henüz kuş yok ama en kısa zamanda yeni kuşlarıma kavuşurum:gulumseme: sana tavsiyem kuşunu buradan bulman çünkü çok değerli abilerimiz ve kardeşlerimizin kendi yetiştirdikleri ev kuşları var irtibata geçip alabilirsin.
Eğer Uygun Bir Fiyata Bulup Anlaşabilirsem Neden Olmasın :).Benim Kuşumda Zaten Bir Gariplik Vardı.Nedense Hiç Ötmüyordu.Bugün Sabahtan Başlayıp Ölene Kadar Nerdeyse Sallanma Hareketleri Yapıyordu ve Kafesi Yemeye Çalışıyordu Heryerini Issırıyordu.Sanki Bir Çıkış Kapısı Arar Gibi

Okan29

New member
Cvp:   Sultan Papağanım Öldü

msgokyuzu' Alıntı:
Kardeşim başın sağ olsun yeni kuşu ölmüş biri olarak çok üzüldüm...Yeni alacağın kuşuna iyi bak olurmu...:f04:
Yeni Alacağım Kuşa Çok İyi Bakacağım.Zaten Bunada Gerektiği Kadar Baktım Kardeşim.Eceli Bu Kadarmış Bundan Sonra Yapacaklarım Onu Geri Döndürmez.Pekde Büyük Değildi Kuşum.Muhabbet Kuşu Kafesinin Biraz Daha Büyüğüne Rahatlıkla Sığabilecek Bi Boyuttaydı Ancak Hiç Ötmedi.

msgokyuzu

New member
  Sultan Papağanım Öldü

Acaba dışarıya alıştıda evde canımı sıkıldı...Belirli bir sebebi yoksa kuşun piskolojik olarak neler yaşadığını bilmemiz lazım onuda bilemeyiz yani dediğin gibi yapçap birşey yok artık...Tekrar başın sağolsun...

Okan29

New member
Cvp:   Sultan Papağanım Öldü

msgokyuzu' Alıntı:
Acaba dışarıya alıştıda evde canımı sıkıldı...Belirli bir sebebi yoksa kuşun piskolojik olarak neler yaşadığını bilmemiz lazım onuda bilemeyiz yani dediğin gibi yapçap birşey yok artık...Tekrar başın sağolsun...
Sağolasın.Biz Kuşu Bulduğumuzda Bitkin Bir Haldeydi Etrafına 20 Tane Falan Karga Toplanmıştı Abartmıyorum Yerlerdi Onu.Kuşu Kurtardığımızı Sandım Ama Yanılmışım Çokta Tatlıydı :(

bugrahan

New member

okan abi ötmemesinin sebebi size gelmeden önceki piskoloji durumu ve sizde yeni bir ortama geçiş yaptığı için..kafeste çırpınması onun acı çektiğini gösterebilir.bunda sizin hiçbir suçunuz yok..başınız sağolsun..siz elinizden geleni yapmışsınız,keşke alır almaz veterinere yetiştirseydiniz..tekrardan başınız sağolsun.ve zaten birçok insan kuşu öyle görüp,onu iyileştirme zahmetine bile girmezdi emin olun..buda sizin ne kadar hayvansever biri olduğunuzu gösterir..

barkin

New member

başın sağolsun. gerçekten üzücü bir olay. bence canlı canlı yenmekten daha rahat bir sondu bu onun için. yazık oldu. veterinere gitseydiniz belki bir faydası olabilirdi ama olan olmuş. kendinizi üzmeyin.

Okan29

New member

bugrahan' Alıntı:
okan abi ötmemesinin sebebi size gelmeden önceki piskoloji durumu ve sizde yeni bir ortama geçiş yaptığı için..kafeste çırpınması onun acı çektiğini gösterebilir.bunda sizin hiçbir suçunuz yok..başınız sağolsun..siz elinizden geleni yapmışsınız,keşke alır almaz veterinere yetiştirseydiniz..tekrardan başınız sağolsun.ve zaten birçok insan kuşu öyle görüp,onu iyileştirme zahmetine bile girmezdi emin olun..buda sizin ne kadar hayvansever biri olduğunuzu gösterir..
Haklısın Kardeşim.Keşke Daha Önce Götürüp Neyi Var Neyi Yok Öğrenebilseydim Belki Kuşum Ölmezdi Halen Besliyor Olabilirdim.

ceritici

New member

çocukluğumdan beri bir çok farklı tür kuş besledim evimde. hiç evimde ölen olmamıştı. Yarısı annem kafesi temizlerken kaçtı yarısı da eş dost akrabaya verildi taki geçen seneye kadar. geçen sene elimde yavru bir muhabbet kuşu öldü. 4 aydır birlikteydik. çok büyük bir çöküş oldu benim için. Ama herşeyde hayır vardır derler ya. o kuşun ölümüyle hastalığının neyden kaynaklanmış olabileceğini araştırmaya başladım ve bu forumla karşılaştım. bana kuşlar hakkında bir çok şey öğrenme imkanı sağladı. senin de bu site sayesinde çok iyi bir sultan yetiştiricisi olabileceğini düşünüyorum. her türlü sorunumuzda daima yardım alıyoruz burda. Kuşun için elinden bişey gelmezdi. Çünkü insanlar gibi kuşlarında psikolojik travmalar geçirdiği doğrudur. Bunlar ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Malesef ki kuşların bu sorunlarını tam anlamıyla çözmemiz de pek mümkün olmuyor insanlar gibi dertlerini anlatamadıkları için. Belki dışarda yabani hayata alıştı ve kafese girmek sıkıntı yarattı veya eski sahiplerine bağlılığı çöküş yarattı veya bir zehirlenme veya kalp rahatsızlığı bile olabilir. Yeni gelecek kuş eskisinin yerini asla doldurmaz ama kalbinde ayrı bir yere sahip olur. Yeni gelen kuş ölen kuşunun mutlu anılarını yaşatmana vesile olur, merak etme kardeşim.
başın sağolsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...