Sultan Papağanım nerde durmalı?

Utku USTA

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar herkese iyi günler öncelikle. Sultan papağanımı alalı kısmen 1 hafta oldu. Bana kendini elimle sevdiriyor kafasını kaşıyorum, kırmızı tüylerini okşuyorum, arada bir elime alıyorum ama kafesten hiç çıkartmadım. Aldığım adam 6 aylık olduğunu ve erkek olduğunu söyledi. Geldiğinden beri hep misafir odasında kalıyor ama malumunuz yaz ve havalar sıcak. Balkonumuzdan görebileceği yeşillik ve ağaçlar var. Ayrıca balkon misafir odasına göre daha serin. Sizce orda bıraksam mı? Oda değiştiği için agresif davranabilir mi? (Balkona koyduğum zaman daha sakin oluyor ama belki ortamı tanımadığı içindir.) ayrıca balkon doğal olarak çok daha gürültülü, bu ona herhangi bir şekilde zarar verir mi? Salacağım zaman misafir odasına götürmeyi düşünüyorum sorun olmaz değil mi? Yeni aldığım için her şeyinden emin olmak istiyorum çok soru sordum kusura bakmayın😬 cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz. Şimdiden herkese teşekkürler. 👍

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Balkona koymanızda sakınca yok. Rüzgardan, ceryandan ve diğer yabanı kuşlardan etkilenmesin ama.