Sultan papaganim kustu!!

Dragon

New member
Merhaba beyler bayanlar, dragonumu 1 haftadır dışarı salmıyordum. Bugün saldım ve yerde dolaşırken ekmek parçasını çıtır çıtır yedi ve kafasını salladı. Yarım saat geçti geçmedi derken bir baktım kafasını ileri geri yaptı kustu beyaz sıvı ve yem topakları, daha sonra vücudunda kasıntı vardı sanki ve 2 defa daha kustu, sonra normal şekilde dolaşmaya devam etti. Kusmasinsan bu yana yarım saat geçti ve suanlik bir belirti yok. Uçup gezmeye devam ediyor. Sizce 3 defa kusmasinin sebebi ne olabilir? Birde kızanlık hareketleri yapmaya başladı bu aralar 1 yaşında dişi kendisi. Yorumlarınızı yardımlarınızı bekliyorum saygılar...

Dragon

New member
Yine yerlerde gezdi. Ve 2. Defa 3 kere kustu. Şuan iki büklüm yorgun argın duruyor. Ne oluyor tecrübeli biri yok mu yardım edecek? Geçen sene sabahtan akşama kadar dışarda dururdu yerlerde gezip yerlerden birşey yerdi ama hiç kusmazdı. Yardım edin lütfen...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Yerlerde yediklerinden kusuyor olabilir. Kusmanın bir çok sebepleri olabilir.
Eşin ya da yavrunun beslenmesi
Mekanik kusma(Aynadaki görüntüyü besleme, yabancı bir madde yutmak vb.)
Zehirlenme, gıda hazımsızlığı
Bakteriyel kursak hastalığı
Kursak mantarı (Candida, Megabacteria veya Kuş mide mayası)
Parazit istilası
Beyin sarsıntısı veya merkezi sinir sistemi tümörleri
İç organ tümörleri (karaciğer, böbrek)

Dragon

New member
Yarın veterinere götüreyim diyeceğim de adam hiçbir şey yapmıyor vitamin verip dünya para alıp eve gönderiyor. 1 2 gün daha gözlemleyeceğim kusmasını kafesten çıkarmayıp, sizce bu kusmalar çok zarar verir mi kuşuma?