Sultan papağanım devamlı uyuyor ve çok yemek yiyor

Murat7272

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
1.5 hafta önce aldığım sultan papağanı başta öterdi ve örmeyi bıraktı şuan bana alıştı ama ötmüyor ve devamlı tüylerini kabartıyor ve uyuyor ben onun ve çok yemek yiyor suyuna bir iki damla elma sirkesi ekledim Bugün biraz iyidir ama benim bir akrabam kanatlarını kesti ondan olabilirmi bana yardımcı olsanıziyi olur
Bide ben ona devamlı bir MP3 çalarda aşkım dinlediriyorum
Normal midir bu durumlar
Devamlı öyle yemek yiyor

Ekli dosyalar

Kaymak1503

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sorunun cevabını kendiniz vermişsiniz zaten kanadı kesilen bi kuşun mutlu olduğu nerede görülmüş

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu, Diğer Evcil Hayvanlar
Bekliceksin hocam elden başka bir şey gelmez. Ele alışıksa kuşu kafes dışında gezdirin mesela iyi gelebilir

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu
Yemliğinde çok fazla çekirdek gördüm. Bir kaç veteriner ve kuş yetiştiricisinden öğrendiğim bilgilere nazaran söylüyorum haftada 2,den fazla çekirdek verme aşırı yağlanma yapar ve bu da sonucunda kuşumuzda ağırlaşmaya halsizleşmeye sürekli uyuma eyleminde bulunmaya sebep olur. Ayrıca su tüketimini de takip etmenizi öneririm. Eğer çekirdeği fazla tüketiyorsa suyuna karışım yapın= 1 limon suyu, 1 çay kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı şeker. Midesinin ve bağırsaklarının temizlenmesi için serum olarak kullanılır bu karışım. Genellikle mide veya sindirimde sıkıntı olunca bu eğilimlerde bulunurlar. iyi günler kolay gelsin

Evcil Hayvanınız
Yemliğinde çok fazla çekirdek gördüm. Bir kaç veteriner ve kuş yetiştiricisinden öğrendiğim bilgilere nazaran söylüyorum haftada 2,den fazla çekirdek verme aşırı yağlanma yapar ve bu da sonucunda kuşumuzda ağırlaşmaya halsizleşmeye sürekli uyuma eyleminde bulunmaya sebep olur. Ayrıca su tüketimini de takip etmenizi öneririm. Eğer çekirdeği fazla tüketiyorsa suyuna karışım yapın= 1 limon suyu, 1 çay kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı şeker. Midesinin ve bağırsaklarının temizlenmesi için serum olarak kullanılır bu karışım. Genellikle mide veya sindirimde sıkıntı olunca bu eğilimlerde bulunurlar. iyi günler kolay gelsin
Bu karışımı 2litrelik suda yapıp öyle suluğuna koyacaksınız bu arada. Tamamen eridiğinden emin olun

Murat7272

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Ya 20 gün oldu benim paşa ötmüyor sebebi nedir acaba bu konuda bir şeyler yazabilirmisniz

Evcil Hayvanınız
İnternete yaz videoları var tarifi. Yada petshoptan hazır küçük pakette alıp havuç gibi şeylerle rendeleyip aynı bir kısır gibi hafif nemli kıvamda haftada 1 vermelisin. Takviye olarak yaptırmalısın. Belki yararı olabilir diye düşünüyorum. Ama daha detaylı veterinere gidebilirsin. Ama bu biraz sabır işi biraz bekle aceleci davranma

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kafesi çok dar o kadar tüneğe gerek yok ki sultanlar geniş alanda yaşamayı severler. Sürekli vakit geçirdiği alanı güzelleştirmekle başlamanız gerek ilk önce

Murat7272

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Nasıl yapalım sizce şuan 4 tünel bıraktım ve etrafını hep boşaltım sadece ihtiyacı olanlar hariç

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sağ üsttekini sonra en üsttekini alabilirsiniz bizimkinin kafesi oldukça büyük sadece iki tane tünek var. Rahat hareket etmesi gerek ayrıca kesinlikle kanatlarını bidaha kesmeyin!