Sultan papağanım devamlı olarak bu garip sesi çıkarıyor. Yardımcı olursanız sevinirim 4 aylık

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
kuşunuzu ne zaman sahiplendiniz?
daha önce böyle bir durum var mıydı?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu, Diğer Evcil Hayvanlar
Birebir aynı sorun bende de var. Benimki hastaydı birde sürekli uyuyordu ve titriyordu. Bu yine sağlıklı. Veterinere götürdüm ilaç verdi ama sesi bir türlü düzelmedi. Sorunu nedir hala anlamış değilim

Evcil Hayvanınız
Benim kuş 7 aylık falan ama. Sürekli yemek yiyo ve hiç susmuyo.

Twn99

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Odada kimse yokken sorun yok hiç ses yok hatta aman bizi görmesin başlıyor çıldırmaya bence sadece yemek değil sorun yanımızda gelmek istiyor.karnı doysada bu sese devam😆

Evcil Hayvanınız
Odada kimse yokken sorun yok hiç ses yok hatta aman bizi görmesin başlıyor çıldırmaya bence sadece yemek değil sorun yanımızda gelmek istiyor.karnı doysada bu sese devam😆
Aha benim kuşun aynısı. Beni yada anamı gördüğü anda başlıyor ciyaklamaya. Hiç kuşu seveyim derken biraz sert davrandınız mı

Twn99

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Aha benim kuşun aynısı. Beni yada anamı gördüğü anda başlıyor ciyaklamaya. Hiç kuşu seveyim derken biraz sert davrandınız mı
Hayır.tam tersi fazla mı sevdik acaba dedim.ama neden böyle yaptığını anlayamadık.eger bunun anlamı ağlamazsa bizim ki hiç susmuyor.sadece geceleri.bizi fazlamı benimsedi acaba.ele çok rahat geliyor dinimizden ayrılmıyor her tarafını sevdiriyor ama yanından 10 saniye ayrılmaya gelmiyor.o zaman başlıyor cıldırmaya😆

Evcil Hayvanınız
Bizi ki her saniye çekmeyen radyo kanalı gibi ses çıkarıyo. Bende anlamadım bu işi soramadığım insan kalmadı. Bizim kuşta gagasını kulağımın dibine yada boynuma sokmadan susmuyor. Kafam götürmüyo hiç 😂

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Büyük ihtimale ilginizi çekmek istiyor.Yani bir nevi kendini acındırıyor. :D Benim sultan papağanım yanından ayrılınca yüksek sesle ıslık çalıyor.Sultan papağanları yalnızlığı sevmiyorlar.

Twn99

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Büyük ihtimale ilginizi çekmek istiyor.Yani bir nevi kendini acındırıyor. :D Benim sultan papağanım yanından ayrılınca yüksek sesle ıslık çalıyor.Sultan papağanları yalnızlığı sevmiyorlar.
Yalnızlığı sevmediği kesin😆ama işten dolayı mecburen yalnız kalıyor.cok özenerek aldık sonrada üzüldük.ilgilenen birine mi vercek diye düşünmüyor degiliz🙁

Evcil Hayvanınız
Yanına bir eş alın isterseniz bende maaş yatsın eş almaya gidicem 😂

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Yalnızlığı sevmediği kesin😆ama işten dolayı mecburen yalnız kalıyor.cok özenerek aldık sonrada üzüldük.ilgilenen birine mi vercek diye düşünmüyor degiliz🙁
Eğer sürekli ilgilenemiyorsanız, müsait olduğunuzda 1-2 saatinizi ona ayırın.Zamanla sizin onunla ilgileneceğiniz saati beklemeyi öğrenir.

Evcil Hayvanınız
Dostum ben bu gün öğrendim neden o sesi çıkardığını. Kur yapmayı öğreniyorlarmış bu şekilde. Bu zamanda yanına bir eş alırsanız eş tutma sorunu olmazmış. Dişi kuşların yanına koydum petshopta benim kuşu o sesi kesti.

Twn99

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Dostum ben bu gün öğrendim neden o sesi çıkardığını. Kur yapmayı öğreniyorlarmış bu şekilde. Bu zamanda yanına bir eş alırsanız eş tutma sorunu olmazmış. Dişi kuşların yanına koydum petshopta benim kuşu o sesi kesti.
Teşekkür ederim bizim ki erkek mi dişi mi onuda çözemedik😁 genelde tek tip ödüyor melodik ötme yok.