sultan papağanım cok zayıf ne yapabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmetx009

New member
ARkadaslar kuşum çok zayıfladı önüne ne koyarsam koyayım yemiyor sadece çekirdek ama çekirdeğide çok yiyor ama yinede çok zayıf biriniz yardım edebilirmsnz

bugrahan

New member
Cvp: Bi bakarmısınz

çekirdeği çok verme,muhabbet kuşu yemi mutlaka kafesinde bulunsun...mecbur kalınca mutlaka yiyecektir.sadece çekirdek yerse sağlıklı bir kuşunuz olmaz,bu arada dal darını çekirdekten de çok severler.çok fazla abartmamak şartıyla elinizle dal darıda verebilirsiniz.suyuna haftada 2-3 gün yine çok fazla olmamak şartıyla vitamin damlatabilirsiniz...ve yanında güçlendirici besinler mesela yumurta maması vs. verebilirsiniz...başka bir ihtimal olarak kuşun fiziksel bir problemi olabilir,dışkısında ishal tespit ettinizmi.ne şekilde uyuyor.hareketleri vs. nasıl yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: sultan papağanım cok zayıf ne yapabilirim?

İştah acıcı katkı maddeleri kullanabilirsin diazyme mesala sularına katabilirsin... cekirdek cok verme

Öneririm çok faydasını gördüğüm ve kuşlarıma sürekli kullandığım ürünlerdir:
Kod:
http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=0&urn=3511
http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=0&urn=1179
http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=0&urn=1177

mehmetx009

New member

Bugrahan kardesim ishal yok , günde ortalama 5 kere ötüyor , 2 saat kadar uyuyor ve tek kalınca yemini çıkarmaya çalışıyor kafesinin kapısnı açmaya çalışıyor

dilegime

New member

Merhaba.. benim sultan papaganim da cok zayif.. muhabbet kusu yemi haric hicbir sey yemiyor.. sebze, meyve, yumurta ve yiyebilecegi her seyi verdim ama asla yemiyor.. bir arkadasim pazarit olabilir dedi ve ilac verdi.. fakat ilaci kullanma konusunda tereddutum var.. ne yapmaliyim ???

khanjar

New member

dilegime' Alıntı:
Merhaba.. benim sultan papaganim da cok zayif.. muhabbet kusu yemi haric hicbir sey yemiyor.. sebze, meyve, yumurta ve yiyebilecegi her seyi verdim ama asla yemiyor.. bir arkadasim pazarit olabilir dedi ve ilac verdi.. fakat ilaci kullanma konusunda tereddutum var.. ne yapmaliyim ???
benimki de ilk zamanlar sadece yem yiyordu daldarıya bile dokunmıuyordu.. ama sonra ne oldu bilmiyorum daldarı maydanoz sapı havuç marul ıspanak yumurta maması yemeye başladı

Akhenaton

New member

Haftada 2-3 gün vitamin fazla, hem de çok fazla. Haftada bir veya ikihaftada bir olmalı. Yediği yem ve besinlerden almalı asıl ve doğal vitamini.

dilegime

New member

Ama ben alali 3 ay falan oldu.. yani su an en az alti aylik ve hala yem haric bir sey yemiyor.. sizinki de zayif miydi peki ??

Koala

New member

Zayıf dediğiniz kaç gram? 78 grama kadar normal kabul ediliyor.

Koala

New member

dilegime' Alıntı:
Kac gram bilmiyorum ama gogus kafesi kemigi gayet belirgin
Yine de tartmanız daha sağlıklı olacaktır.
Günlük bir çorba kaşığı kadar yem yerler normalde. Bundan az mı yiyor şöyle bir baktığınızda?
Mamaya, sebze ve meyveye alıştırmanız şart.

dilegime' Alıntı:
Ama ben alali 3 ay falan oldu.. yani su an en az alti aylik ve hala yem haric bir sey yemiyor.. sizinki de zayif miydi peki ??
yemine aspur karıstırabilirsiniz.mama meyve sebzeyıde sabah cok erken 6bucuk 7 gibi vermeye caslısın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...