sultan papağanım çok hasta :(

Merhaba lütfen bana yardım edin. Sultan papağanım çok hasta önceki günden beridir hiç bişey yemiyor içmiyor dünde kafesin en köşesinde titreyip pusmuştu gözlerini bile açmıyordu bizde korktuk hemen havyan hastanesine götürdük dediler kuş çok sus kaybetmiş ishalde var hemen bize bagırsak antibakteriyeli ve vitamin ilaçları verdiler direk afızdan damla şeklinde verin dediler ama hiç bişey yemediği için bol bol şekerli su verin dediler birlikte ama dünden beridir vermeye çalışıyoruz bir iki damla zor içiyor şuan çok kötü durumda ne yapabilirim lütfen yardım edin. Bu arada kuşum 6 yıldır yanımda inşallah bişey olmaz

Ayaklarının üstüne bile basıp yürüyemiyor üstünde duramıyor hep yan yatıyor yada gagasıyla ilerlemeye çalışıyor ama gidemiyor acil yardım edin

[QUOTE="sefer, post: 417683]HAngi ildesiniz el beslemesi yapmanız gerek. Eğer istanbul kartala yakın iseniz getirin ben elle beslerim ilaç veririm[/QUOTE] el beslemesi derken nasıl yapacağız onu. Benim kuşum hiç birşey yemiyor şekerli su içirmeye çalışıyorum bide patates haşladım zorla yedirmeye çalışıyorum ama çok inatlaşıyor açmıyor agzını. Bende bugün bi damla elma sirkesi verdim zorla nette öyle yazıyordu bekliyorum bakalım. Bu arada tuncelideyim ben

[QUOTE="Bonuskara, post: 417682]Bence veterinere gitmenizde fayda var[/QUOTE]
Bugün tekrar gittik bi ilaç verdi sesi iyi gelebilir onu vericem ama Ümit Yok gibi;( ayaklarının üstüne basamıyor gagasıyla resmen sürüklüyor ayaklarını ;( yem yemiyor inatlaşıyor bizimle ne yapacam hiç bilmiyorum

Yem yemeye başladı az az. Dal darı veriyorum. Su çok içmiyor. Ama Hale’n yürüyemiyor ayağının altında yara var ayağının üstüne basamıyor neden acaba

Lutinos

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu
İyileşme sürecinde elle besleyin kelebek uçlu şırınga denilen şeyden kullanın tamamlayıcı mama yapın veya alın( en sağlıklı ev yapımı ve şırıngayla verilebilecek türden verin) kuş 6 yıldır sizle o zaman kuş biraz yaşlı yumuşak yem ve mamalardan verin vitamin verin asla cereyanda bırakymayın oda sıcak olsun veterinere 2 veya 3 günde bir 1 ay boyunca düzenli gidin maddi değeri yüksek biliyorum fakat iyileşme ihtimali çok daha fazla artar kafes temizliği çok önemli su ve yem günlük değiştirilmeli (benim düşüncem) kuşu kafeste tutmayın parmağa hele hiç almayın ayağı enfeksiyon kapabilir bir kabın içine peçete ve peçetenin altına pamuk koyun asla pamuk kuşa temas etmesin ayağına yapışır yavru bakımının 3-5 kat daha özenli bir bakımı gerek umarım ki iyileşir olduğu oda çok sık temizlenmeli geceleri de kontrol edin ilk 2 hafta geceleri kontrol edin eğer bir sorunuz varsa sorabilirsiniz umarım ki iyileşir😢