Sultan papaganim cok halsiz

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaslar meraba
1 ay once sultan papagani aldim aldigimda 6 aylikmis. Bi kac gun biz ondan korktuk o bizden korktu sonra alistik birbirimize. Cinsiyetine erkek dediler ama tek tip ottugu icin disi oldugunu dusunuyorum. Sabahlari yataktan kalktigim sesi duyuyor basliyo bagirmaya yanina gidiyorum disari cikmak istiyor cikartiyorum elime aliyorum omzuma geliyor sonra kendini sisirip uyuyor yemek yiyincede uyuyor aksamustu 6 7 gibi bi uyuyor ertesi gune kadar asla uyanmiyor ne sesten ne isiktan rahatsiz olmuyor. Hele son zamanlarda gunde 4 saat uyanik kaldigini dusunmuyorum yemek yemesinde azalma var diskisi normal kafesin asagisinda deil uyumak icinde uyumaktansa kafesinin ustunde uyumayi tercih ediyor cok fazla ucmak istemiyor omzuma ucuyo sadece hasta oldugunu dusunmek bile istemiyorum sabahlari beni yanina cagirmak disinda hicbi sese tepki vermiyo sizce napmaliyim fikri olan varsa benimle paylasabilirmi IMG-20190913-WA0024.jpeg
IMG-20190913-WA0024.jpeg

Ekli dosyalar

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Çok tatliymis masallah .. valla insan mahvoluyor bunlar hastayken sizi anliyorum. 3 hafta önce bi kuşu kaybettm. Kuruma hastalığı varmış. Kuş çok neşeliydi bi anda öldü. Gözü kızardı birkac saate kapandı bi gözü. Hemen damla aldım. Ama fayda etmedi. Halsizlesti. Sonraki gun öldü. Su an yeni kuş aldm bi hafta oldu. O da üşümus Mersinden Nigdeye gelince. Bronşit olmuş. Onunla uğraşıyorum. Kanatli hayvanlar için veteriner de çok az bircogu anlamiyor . Facebookta adana sultan ureticileri ya da sultan papağanı ureticileri gruplari var ya da bulundugunz ile yakın gruplar vardir üye olup sorarsaniz daha çok yardim eden birilerini bulabilirsnz.. gecmis olsn..