Sultan papağanım bana alışmıyor!

beyazmavi03

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Yaklaşık 1 ay önce sultan papağanı aldım daha önce muhabbet kuşu beslemiştim 1.5 sene o kuşumu 2.gün salmıştım 1 haftada alışmıştık evin her yerini dolaşarak beni bulmaya fln çalışıyordu onu vermek zorunda kaldım daha sonra 1 ay önce sultan papağanı aldım eski sahibi 3 4 kelime öğretmiş ele konmayı vesayre öğretmiş yaklaşık 8-9 aylık sanırsam 1 yaşındada olabilir. Orda emin değilim bu kuş elime geliyor elime konuyor elimden yemek yiyor ama elime almaya çalışmak işkence kaçıyor direk tıslıyor elime konsa bile 2 dk geçmeden kaçıyor koltuğun üzerinde sırtını dönüyor duvara bakıyor sürekli bir de kendini temizleyip duruyor bir de eski kuşum marula bayılırdı suya marul koyardım uçarak dalardı ama bu maruldan bile korkuyor sevmiyor sanırsam bu kuşun neyi var yaw :D

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Elinizden sevdiği yiyecekleri vermeye çalışın zamanla karnına dokunarak alışmasını sağlayabilirsiniz fakat hiç alışmayabilirde, ele tam manasıyla alıştırmak için yavru iken ele alıştırması gerekli. Her papağanın karakteri farklı.

beyazmavi03

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Elinizden sevdiği yiyecekleri vermeye çalışın zamanla karnına dokunarak alışmasını sağlayabilirsiniz fakat hiç alışmayabilirde, ele tam manasıyla alıştırmak için yavru iken ele alıştırması gerekli. Her papağanın karakteri farklı.
Sevdiği yiyecekleri bilmiyorum önüne koysam bir şey anında kaçıyor korkuyor. Ama anlamadığım ben odadan çıkınca ötmeye başlıyor gelince de sağa sola gidiyor kafeste çıkarıyorum dışarıya gene çıkınca ötüyor beni seviyor mu oyun mu oynuyor anlamadım

Utku USTA

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sevdiği yiyecekleri bilmiyorum önüne koysam bir şey anında kaçıyor korkuyor. Ama anlamadığım ben odadan çıkınca ötmeye başlıyor gelince de sağa sola gidiyor kafeste çıkarıyorum dışarıya gene çıkınca ötüyor beni seviyor mu oyun mu oynuyor anlamadım
Ben yemek vermeden önce kendim bi kısmını yiyip iştahlı sesler çıkartıyordum :D sonra korkak korkak bir iki hızlı ve küçük ısırık alıyor sonra yemeye başlıyor. Bi tek üzümü ve krakeri sevdiremedim ( bu yöntemi deniyebilirsiniz.

AhmetŞ

Active member
arkadaşlarında bahsettiği gibi her insanın sevdiği yiyecek farklı olduğu gibi kuşunda fıtratı farklı, bizi fıstık severken diğeri marulu bir başkası yulafı sevebiliyor, genelinin dal darıya bayıldığını söyleyebilirim :) bununla beraber eğitimle ilgili youtubedeki papağan perde eğitimi videosunu izleyebilirsiniz, bu yöntem kuşun size daha fazla güvenmesini sağlayabilir. iyi forumlar...