SULTAN PAPAĞANI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

soner231

New member
SULTAN PAPAĞANI ALDIM YENİ BANA KONUŞUR DEDİLER.

AMA DİŞİYMİŞ ACABA KONUŞURMU ?

BİRDE MEYVE VERDİM YEMİYOR.

BİRDE ACABA YAVRUMU YETİŞKİN Mİ ?

EĞER KONUŞMAZSA GERİ GÖTÜRMELİMİYİM ÇÜNKÜ EĞİTİMLİ ELE KONUYOR KENDİNİ SEVDİRİYOR.

historian31

New member
Cvp: SULTAN PAPAĞANI

hocam öncelikle hoşgeldiniz.sultan papağanlarını insan gibi de düşünebilirsiniz.hepimiz patlıcan seviyor muyuz,ya da kabak?kuşlarda öyledir.kimi meyveye bayılır kimi hiç yemez,kimi yumurta mamasını çok sever kimi ağız kenarıyla yer.evcil olması iyi bişey.%100 olmamakla birlikte dişilerin konuştuğuna şahit olmadım.belki vardır da biz görmemişizdir.bence dişi de olsa geri vermenizi tavsiye etmem.bu aynı cahiliye dönemindeki kız doğunca diri diri gömmeğe benzer.hatta hala günümüzde erkek doğunca aşırı sevinir insanlarımız.bence yanlış.sağlıklı olsun da ister dişi olsun ister erkek.görüntüden çok ta küçük olduğu söylenemez.6-7 aylık filandır muhtemelen,ya da en fazla 1 yaşındadır.

Cvp: SULTAN PAPAĞANI

Taylan arkadaşıma katılıyorum bencede kesinlikle geri vermeye kalkmayın. Hazır kendisini sevdirip ele konan bir kuş bulmuşsunuz, dişi olduğu için geri vermek çok yazık olur. Yarın birgün eş tutmasını ve yavru almayı isteyebilirsiniz. O zaman erkek bulmanız daha kolay olur. Elde size alışkın bir dişiniz olacak bu çok önemli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...