sultan papağanı yaş ve cinsiyet yardımı...

bekvural

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
merhaba 3 ay önce almıştım erkek olduğu ve 3 aylık olduğu söylenerek ama sonradan araştırmalarım kafamı karıştırdı hem yaşından hem cinsiyetinden emin değilim yardımcı olursanız çok sevinirim...

Bilekliğini çıkartmakla doğru mu yaptım bilmiyorum sürekli bilekliği olan ayağı ile uğraşıyordu.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bekvural

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
teşekkür ederim cevaplarınız için. elime alıştı ama kendi gelmiyor hep yanına gidip ben alıyorum elime.

Direk elime gelmesi için kendi gelip omzuma konması için ne yapmalıyım?

Birde kafesini açık bırakıyorum geceleri hariç bazen odasına girdiğimde yerde pisliğini yediğini görüyorum halbuki en iyi yemleri çekirdeği maması her şeyini veriyorum. Bu huyundan nasıl vaz geçiririm? İlk 1 ay sesi çıkmıyordu dilsiz gibiydi şimdi her sabah yan odamda 7 ile 10 arası kesin çığlık gibi sesi çıkıyor kafesini açıyorum çıkıyor ama devam ediyor çığlığa sonra susuyor diğer sabaha kadar. sussun demiyorum rahatsızlığım yok ama bir problemi mi var bilmediğim birşeyi? yardımcı olursanız sevinirim çok fazla video izledim makale okudum sultan papağanı ile ilgili ama sizlerden öğrenecek çok şeyim var yardımcı olursanız sevinirim.

iyi akşamlar.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bir videosu olsa iyi olur, size zamanla alışacak ona elinizden meyve falan verin, Sultan papaganı oyuncu kuşlardır ve ayrıca baya meraklıdır kemirirler, benimkide o hareketi yapıyor. 😊 Yardımcı olduysam ne mutlu bana

bekvural

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bir videosu olsa iyi olur, size zamanla alışacak ona elinizden meyve falan verin, Sultan papaganı oyuncu kuşlardır ve ayrıca baya meraklıdır kemirirler, benimkide o hareketi yapıyor. Yardımcı olduysam ne mutlu bana
kısa zamanda bir video çekerim link paylaşırım. elime alışsında geç olması önemli değil oyuncu olması merakı sultan alma nedenim. var mı bilmiyorum ama kuşların resimlerininin paylaşıldığı başlık olsa iyi olur.

saygılarımla

bekvural

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Whatsapp dan gelen video yu seçmişim :))

bekvural

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bu sefer doğru video :)

Şimdi ben karanlık sevdiğim için kuş da sabah 10 12 den önce ötmüyor odaya ışık girmediği için :)

Şimdi sorum şu hala anlayamadım erkek mi dişi mi?

Birde ne seviyorsa veriyorum ama hala kendi pisliğini yiyor dışarıdayken. Kafesin kapısı sürekli açık ben dışarı çıktığımda daha bir çözüm sunabilir misiniz?

Teşekkürler...//cloud.tapatalk.com/s/5c7d695a04d7c/Aaaaaaa.mp4