Sultan papağanı türü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
Cvp: Sultan papağanı türü?

çok nadir görülen bir türdür..yani tartışmasız en değerli ve nadir görülen türlerden biri diyebiliriz..bu mutasyondan bulmak çok zor..türünün adı silver white face

bugrahan

New member

white face de denebilir ama tam white face demesek daha iyi..albinoya benzer bir görünüm var ama silver mutasyonuyla karışık..bu mutasyon white faceden çok daha nadir görülür..yani silver white face..kırma olmasına rağmen kendi adını almış bir mutasyon..

ceritici

New member

Yanılıyor olabilirim beni affedin ama silver white facelerin gagaları koyu renkte diye hatırlıyorum. O yüzden bu sultanın whiteface olduğunu düşündüm

bugrahan

New member

karıştırılma ihtimali çok yüksek..ancak kimi silver white facelerin gagaları beyazdır..nadir olsa bile..
white facelerde vücut sadece gri tüylerle kaplıdır..bazılarında ise bu grilik açık olur..white facelerin hiçbiri erkek dahi olsa bunun gibi görünemez..erkeklerin vücudu full gri kafaları beyaz,dişilerin ise surat dahil gridir..

silver white faceler ise albinoya benzer ancak vücudunda siver mutasyonu gibi grilikler olur..

Can

New member

Yeni değil yaklaşık 4 aydır benim ama evet doğru çok zor buldum bayağı aramıştım.anlaşılan değmiş:)

Can

New member

Normalde istanbul da yaşıyorum ama izmirede gidip geliyorum.Konakta dolaşırken bi pet shopta gördüm ve aldım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...