Sultan papağanı konuşma egitimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mesajlar
33
Yaş
37
Konum
Ankara
#1
arkadaşlar sultanım elimize alıştı elimizden yem yiyor omuzumuzdan inmiyor ben konuşma egitimi hakkında birkaç yerde sultanın ne konuşmasını istiyorsan sesi kayıt edip surekli dinletmek konuşması için yardımcı olurmu
 
Mesajlar
290
Yaş
34
Konum
siirt
#2
Cvp: Sultan papağanı konuşma egitimi

bütün kuşlar için standart konuşma eğitimi :

kuşun, neşeli ve hareketli olduğu zamanlarda ögretmek istediğiniz kelimeleri tek tek olacak şekilde kısık ve şirin bir ses tonuyla yüzlerce defa tekrarlayarak olur.
 

bugrahan

New member
Mesajlar
889
Yaş
22
Konum
mersin
#3
Cvp: Sultan papağanı konuşma egitimi

Kuşlara kelime öğretmenin, şarkı öğretmenin bir çok yolu vardır. Ancak bence sultan papağanlar için en geçerli ve hızlı yol benim bir kelime bir ıslık diye adlandırdığım yoldur. Bu yolda kuşunuza kısa sürede birkaç kelime öğretebilirsiniz.

Bu yöntemin temelinde kuşunuza aynı anda bir al-ver öğretmeniz vardır. Şöyle ki kuşunuza her seferinde, severken, seslenirken, yanına gittiğinizde aynı kelime ve aynı ıslıkla seslenmelisiniz. Örneğin “gümüüüş hu huuuu hu” bu şekilde sürekli olarak kuşunuza seslenirken bir gün siz “gümüüüüş” dediğinizde kuşunuz sizden önce “hu huuuu hu” yu yapacaktır. Bu noktadan sonra artık bir al-ver başlamış olur. Siz ilk kelimeyi söylediğinizde kuşunuz ıslık bölümünü yaparken siz ıslık bölümünü yaptığınızda da kuşunuz kelime bölümünü yapacaktır.

Aynı yöntemle başka kelime ve ıslıklar öğretebileceğiniz gibi, aynı zaman da uzun şarkıları da parça parça öğretebilirsiniz.

[hr]
ayrıca kuş hareketli olduğu zamanlar sürekli ses tekrarı pek fayda etmeyebilir...kuş hareketli zamanlarında çevreyle sürekli etkileşim halinde olur ve dikkatini tam olarak size vermez..sürekli oynar öter vs..en uygunu dikkatini size toplayabileceği zaman..yani kuş dinlenirken veya uyumadan önce yaparsanız daha çok aklında kalır..ayrıca konuşurken radyo vs. açmamalısınız..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...