Sultan papağanı güven sorunu

bakigunes

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Öncelikle herkese merhabalar.
4 aydır benimle birlikte olan erkek lutino sultan papağanım var. Çok korkak davranıyor en ufak bir harekette hemen uçuyor yukarılarda biryerlere konmaya calisiyor. Aynı zamanda gizliyor. Ama bütün bunların yanında kafasından inanılmaz bir şekilde sevdiriyor al bütün gün kafasından yanaklarindan sev gıkı çıkmıyor. Elimden kafes içinde ve dışında her türlü yemekte yiyor. Kafes dışına çıkarmaya çalıştığım zaman katiyen çıkmıyor. Kafesin dış kısmında dururken elimi uzattığım da tislayip geri kaçıyor. Omzuna atıyorum aşağıya iniyorum seviyorum ediyorum. Ve kafesin sulugunu çıkarırken kanatlarını açıp tislamaya başlıyor hemen , akabinde hemen elimi kafese sokiyim hemen yanaşıp kafasını egiyor. Kusura bakmayın biraz uzun anlattım ama ben neyi yanlış yapıyorum. Güveniyor mu güvenmiyor mu artık anlayamıyorum. Benim ne yapmam gerekiyor çok çaresiz kaldim.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Papağanız bebeklikten beri sizde mi?
Karakteri böyle olabilir. Bir arkadaşımın sultan papağanıda kafes içinde elini sürdürmez, kızardı fakat kafes dışında al hamur gibi oyna durumundaydı.
Ne yaptıysak çözememiştik.

bakigunes

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Papağanız bebeklikten beri sizde mi?
Karakteri böyle olabilir. Bir arkadaşımın sultan papağanıda kafes içinde elini sürdürmez, kızardı fakat kafes dışında al hamur gibi oyna durumundaydı.
Ne yaptıysak çözememiştik.
Eminonundeki hayvancılarin birinden aldık. Adamın söylediğine göre 50 - 60 günlük falan diyordu bize. Yani onun söylediğine göre küçüklükten beri bende diyim. Ya çünkü güvenmese hiç sevdirmez ama ben valla anlayamiyorum