Sultan Papağanı Eş Tutmadı

MusaBitr42

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Dişi kuşum kızgınlık yumurtası yaptıktan sonra erkek kuş almaya karar verdim.Kızgın bir erkek kuş aldık ama dişi erkeğe yanaşmıyor.Erkek her gün ötüyor kur yapıyor ama dişiden pas yok erkeği dövüyor.Yuvalık gerek dediler yuvalık aldık ama kızgınlık yumurtası yapmaya devam ediyor.Ne yapabilirim sanırım eş tutmadılar :/
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
hemen aynı kafes içine koymanız hata.
Önce ayrı ayrı kafeslere koyup, kafesleri yanyana koyunuz birbirlerine alışmalarını sağlayın daha sonra aynı kafes içerisine koyunuz.
Her dişi erkeği kabul edecek gibi bir durumda olmayabiliyor.
Zamanında benim başıma gelmişti. Dişi hiç bir şekilde erkeğe yüz vermedi.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
isterseniz deneyebilirsiniz, yine sonuç alamazsın söylediğim yöntemi denersiniz.

newceri

Active member
Çok evcil kuşlarda bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Eğer evde çok ilgilenen birileri varsa, kuşlar eş olana kadar dişi ile sevmesin-görüşmesin. Yumurtayıda onun için yapmıştır. :)
Şaka bir yana bu dediklerimde doğruluk payı var. Uygularsanız bir süre sonra eş olacaklardır. 2 ay.

MusaBitr42

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Çok evcil kuşlarda bu tür sorunlar yaşanabiliyor. Eğer evde çok ilgilenen birileri varsa, kuşlar eş olana kadar dişi ile sevmesin-görüşmesin. Yumurtayıda onun için yapmıştır. :)
Şaka bir yana bu dediklerimde doğruluk payı var. Uygularsanız bir süre sonra eş olacaklardır. 2 ay.
Evet evde ilgilenenler çok var evlat gibi oldu artık ayrılınmıyor da :) bugün gene yumurtladı 5 oldu artık kızgınlaştırıcı yem vereceğim olmazsa kafes deneyeceğim

MusaBitr42

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kızgınlaştırıcı mama yaptık hiç yemediler dişi kuş hiç çıkmıyor yuvalıktan sürekli yumurtluyor 8 oldu yumurta ölecek sanırım ishal oldu yardım edin 😫