Sultan Papağanı Dev Dışkı

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Çift olarak mı bakıyorsunuz? Sağlığı hareketliliği nasıl?
Dişi kuşlarda, Kızgınlık yumurtası atacağı için büyümüş olabilir veya kızışma zamanına geldi için dışkısını biriktirir toplu yapar buda dışkı büyümesine sebep olur

Tek başına bakıyorum. Poposunun hizasından biraz daha önde kalan bir kısmı konduğu dala sürterken farklı sesler çıkardığı dönemler oldu. Bu olaya şahit olunca kendini tatmin ettiğini düşündüm. Bu tecrübe neticesinde cinsiyeti erkek diye biliyorum. Fotoğrafını yükleyemiyorum. Boyut büyük hatası alıyorum.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
hangi marka yem kullanıyorsunuz? yem dışında ne veriyorsunuz? Kraker vs..

Açık yem kullanıyorum. Aspur + Buğday. 2-3 günde bir marul veriyorum. Suyuna sirke katıyorum. Sübye kemiği var. Birde kum alabilmesi için gaga taşı gibi bir bileşim var. Çiko nun fotoğrafını atabilirim isterseniz.

Açık yem kullanıyorum. Aspur +Buğday 2-3 günde bir marul veriyorum. Suyuna sirke katıyorum. Sübye kemiği var. Birde kum alabilmesi için gaga taşı gibi bir bileşim var kafesimde.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Ben açık yemleri tavsiye etmiyorum. Versele laga yem veya psittacus pelet yemler tercihimdir.
Sirke kullanmanıza gerek yok.

Ben açık yemleri tavsiye etmiyorum. Versele laga yem veya psittacus pelet yemler tercihimdir.
Sirke kullanmanıza gerek yok.
Versele laga yem kullanmaya çoktandır başladım. Çikonun dışkısında bir değişim yok. Eve geldiğimde kafesinden çıkardıktan sonra kısa süre içinde devasa dışkısını bırakmaya devam ediyor :( ne yapacağımı bilmiyorum. Başka öneriniz nedir?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Versele laga yem kullanmaya çoktandır başladım. Çikonun dışkısında bir değişim yok. Eve geldiğimde kafesinden çıkardıktan sonra kısa süre içinde devasa dışkısını bırakmaya devam ediyor :( ne yapacağımı bilmiyorum. Başka öneriniz nedir?
Evet benimde Gümüş'üm yapıyor aynısını o yüzden eve geldiğimde kafesinde biraz bekletiyorum evde olmadıgımda ve geri geldiğim her seferinde yapıyor bunu ama ben evdeyken sorunsuz dışkılıyor