Sultan Papağanı cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı sadece buraya yazabilirsiniz.

Bluebird

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Selamlar arkadaslar..sultan papaganimin yas tahmini yapabirmisiniz.konusuyor.babacik cicikus...gibi ancak kendi otusu ciddi olarak desibeli cok yuksek..kulaklarim resmen cinliyor.yem vermek icin kafesimi elimisoktuhumda elimi isirmaktan vazgecti ancak kafesin kapidini acik birakiyorum disari cikmiyor.bu saatten sonra ele alisma durumu olabilirmi..
38508CF7-DBB5-4C95-925D-A8689F0F0432.jpeg
9D54B39E-8F28-45D3-B6DA-0A56BAD99C98.jpeg

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bluebird papağanınız 1 ile 1,5 yaş arasında gibi. Evet erkek sultanların ses db çok yüksek.Benim sultanım melodik öttüğü için ben pek rahatsız olmuyorum.Her şeyi zamana bırakın ve papağanınızla konuşun.Kafesten dışarı çıktığı zaman rahat bırakın papağanınız zamanla omuzunuza gelecektir.

emrecn26

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Öncelikle iyi günler, 2 gün önce bir sultan papağanı alarak aranıza katıldım (daha önce hep muhabbet kuşu beslemiştim). Aldığım yere cinsiyetini sorduğumda erkek olduğunu ( forumda ki bilgilere göre bu türlerde cinsiyet belirlemek zormuş, ayrıca tek tip ve çok az ötüyor), yaşını sorduğumda ise tam net birşey söylemedi, 3-4 aylık gibi bir cevap verdi. Sizce yaşı ve cinsiyeti ne kuşumun ? Birde hiç uçamıyor, tüylerine baktığımda ise kanat altındaki tüylerin yeni çıktığını, kuyruk kısmındaki tüylerin ise düzgün olmadıdğını gördüm, sizce bir problem olur mu uçmasında?

Ekli dosyalar

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sultan papağanı cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.
Emin olmak için atıyorum. Cinsiyeti , türü ve yaşı nedir?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kuşum dişi mi erkek mi yaşı bunları bana söyler misiniz tamamen bilgisizim. Tek tip ötüyor sadece dişi sultan papağanı sesine karşılık veriyor.
2 aylık civarı.Yanak beneğinin koyuluğundan erkek gibi görünüyor.6 aylık olmadan kesin cinsiyetini bakarak veya ötüşünden anlayamazsınız.6 aylık olana kadar dişi de erkekte aynı şekilde öter.6 aylıktan sonra erkekler melodili ötmeye ve sesleri taklit etmeye başlar.

Ezgikezer

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
2 aylık civarı.Yanak beneğinin koyuluğundan erkek gibi görünüyor.6 aylık olmadan kesin cinsiyetini bakarak veya ötüşünden anlayamazsınız.6 aylık olana kadar dişi de erkekte aynı şekilde öter.6 aylıktan sonra erkekler melodili ötmeye ve sesleri taklit etmeye başlar.
Çok teşekkür ederim

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba kuşumuz yeni aldık yaşı cinsiyeti ve türü hakkında bilgi verebilir misiniz satıcı 6 aylık dedi ama doğru mudur bilemiyorum. Ayrıca sol kanadının uzun tüyleri çekilmiş veya kesilmiş herhangi bir şey yapmam gerekir mi kendi uzar mı
6 ila 8 ay civarı.Erkek gibi görünüyor fakat siz daha iyi anlarsınız ötüşünden.Türü pied.Evet sol kanat uçuş tüyleri çekilmiş ve sağ kanat uçuş tüylerinin de bazıları çekilmiş :( ama merak etmeyin tekrar çıkacaklar.Sizin bir şey yapmanıza gerek yok. :)

Mstfa46

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Screenshot_2019-11-08-21-25-36-933_com.miui.videoplayer.png
IMG_20191108_212301.jpg
arkadaslar cinsiyetini tahmin edebilir misiniz
ötüşü melodik sanki burada mevcut yeni ötmeye başladı