Sultan Papağanı cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı sadece buraya yazabilirsiniz.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Sultan papağanı cinsiyet, ırk ve yaş tahmini sorularınızı sadece bu konu altında yapabilirsiniz.

Artık bu bölümde yeni konu açılmayacaktır, bu konu üzerinden bütün sorularınıza cevap verilecektir.
Aynı mesajı birden fazla göndermeyiniz ve mesajlarınıza resim eklemeyi unutmayınız.
Bu kategori dışında açılan cinsiyet, ırk ve yaş tahmini konularınız silinecektir.

Soru sormadan önce lütfen bu sabit konuları inceleyiniz.

Limonsuu

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Cinsiyetine erkek diyorlar fakat tam emin olamadım açıkçası. Acaba kaç yaşında olduğunu tahmin edebilir misiniz?
IMG_20190531_135705_875.jpg

SahTRuMa

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu
Öncelikle iyi akşamlar. Bugün bir sultan papağanı evlat edindik. Aldığımız yerde 3-4 aylık erkek olduğu belirti. Bazı yaptığım araştırmalar sonucu yaşının büyük olduğu gibi izlenim oluştu. Attığım resimlere ve videolara bakarak, cinsiyet ve yaklaşık yaş tahminin de bulunabilirseniz çık sevinirim. Eğer hayvan söylenen den çok büyükse değiştireceğini belirtmişti aldığım yer iade etmeyi düşünüyorum öyle bir durum varsa.

Ekli dosyalar

Sinova_57

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Aldığım kisi dört aylık dişi oldugunu soyledi sabahları ötüyor gün icinde de bazen ötüyor bir aydır bende sizce dışımı erkek mi bide cinsi nedir pek bir bilgim yok
IMG-20190827-WA0000.jpeg
20190909_022640.jpg
20190911_200843.jpg

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Fotoğraflardaki ışık yansımalarından veya renk ayarlarından cinsiyetini anlamak zor olur arkadaşlar.Yaş belirleme daha zordur 1 yaşındaki papağanla 2 yaşındaki papağan neredeyse aynı görünür.

Bu benim sultanım Lütfü'nün yeni ses kaydı.6 aydan büyük erkek sultan papağanlarının ötüşünü buradan anlayabilirsiniz.

Link : Lütfü'nün Ötüşü ve konuşması

brava

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba kuşumuz yeni aldık yaşı cinsiyeti ve türü hakkında bilgi verebilir misiniz satıcı 6 aylık dedi ama doğru mudur bilemiyorum. Ayrıca sol kanadının uzun tüyleri çekilmiş veya kesilmiş herhangi bir şey yapmam gerekir mi kendi uzar mı

Ekli dosyalar