Sultan Papağanı Banyo Hakkında?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

farukwm1

New member
arkadaşlar sultanımı şişeden ılık su sıkarak yıkadım.yani üzerine su sıktım.ıslak biraz şuan.kendimi kuruyacak yoksa saç kurutma makinası mı kullanıyım ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Sultan Papağanı Banyo Hakkında?

Hayır, Senin kurulamana gerek yok sac kurutma makinesi felc e sebebiyet verebiliyo Kuşlarda ,kendi Kurusun..Şişe Yerine Fısfıs la yıkasan daha düzgün olur... cam sil tarzı fısfıslar ile...

farukwm1

New member

biraz uzaktan kuruttum makinayla malesef , korktuk hasta olucak diye ama hiç kaçmadı bayada hoşuna gitmiş gibi gözüküyodu. bide fısfısla yıkadım azaten.

acemi

New member

Sorun olmaz. Bende serhat kardeşimin dediği gibi fısfıs ile su sıkıyoruj sonra bir güzel kendilerine bakım yapıyor sultancıklarım:gulumseme:

ozlemn

New member

bende fısfısla yıkıyorum suyun ıcıne kendı gırmıyor ama fısfısın onune gelip kanatlarını acıyor kuyrugunu acıyor dönup duruyor sırılsıklam oluyor :) heryer ıslandıgı için balkonda yıkıyorum ben ama benım kı alışık kafesın dısında yıkıyabılıyorum...

bugrahan

New member

ayrıca papağana çok fazla fıs sıkılmasına gerek yok...4-5 fıs yeterli gerisini kendi halleder..ek bilgi olsun.

Sultan Papağanı Banyo Hakkında?

havalar soğudu aman diyeyim sakin sultanınızı üşütüp hasta etmeyin. yikadiktan sonra sıcak bir ortamda tutmalı ve cereyan da birakmamalisiniz.

bugrahan

New member

yazın haftada 3-4 gün yaptırıyorsak..soğuk havalarda haftada 1 ya da 2 kez yaptırmakta fayda var..ayrıca kuşun hareketli olduğu zamanlar ve öğle vakitleri yapılmalı..aslında en iyisi bol güneşli havalardır..

Soğuk havalarda mümkünse yaptırmayalım. Kışın çok kolay hasta olurlar. Kışın ayda bir ya da bırakın kendisi ister ve ihtiyaç duyarsa yapsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...