sultan papağanı aldım cinsiyeti nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

glcn

New member
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım sultan papağanımı da almış bulunuyorum 60 günlükmüş ve erkek olduğunu söyledi orda ötüşünü erkeğe benzettim ama kuyruk kısmında sarıları var emin olamıyorum yardımcı olabilirmisiniz :huh:

gorkem87

New member
Cvp: sultan papağanı aldım cinsiyeti nedir ?

resim gözükmüyor. Bir kaç hafta beklersen kuşun hal ve hareketlerinden bi yorum çıkarabilirsin.suan için bisey sôylemek çok zor.çünkü daha 60 günlükmüş.

glcn

New member

ona uğraşıyorum bende ama bir türlü beceremedim profil resmi olarak koydum ama net değil sanki[hr]
şimdi oldu arkadaşlar yardımlar lütfen :blush:

Mehmet

New member

şuan bir şey sölemek zor baya genç bir kuş ballı yemin kaldırın içindeki kimyasallar sultan için zararlı :Super: ötüşleri nasıl ?

glcn

New member

walla ona yaklaştığımda çok kısa bir ötüş sergiledi çok net değildi kuş gürültülerinin içinde şu anda kafesin içinde çıldırmış gibi kanat çırpıp duruyor ıslık çaldığımda hareket etmeyi bırakıp dikkatle bana bakıyor :gulumseme:

Hülya

New member

Cinsiyeti ile ilgili bir yorum yapamam ama ufak bir önerim olacak kafesi değiştirin yuvarlak kafes de kuyrukları ve kanatları zarar görüyor en güzeli dikdörtgen kafes.Birde tünekleri değiştirebilirsin, ağaç dalı ya da tahta olarak yaparsan daha rahat eder.Bu arada hayırlı olsun sultanınız sağlıklı mutlu bir beraberliğiniz olur inşallah.

glcn

New member

çok teşekkür ederim :gulumseme: kafesin çok rahatsız olduğunun bende farkındayım ama kafesler çok küçüktü en iyisi bu gibi geldi en kısa sürede uygun bir kafes bulup alıcam onun rahatı ve sağlığı için :blush:

Merhaba; Aramıza hoşgeldiniz ve sultancığınız hayırlı olsun. Mutluluklar dilerim. Çok ufak olduğu belli. Ama resim yeterli değil. Mümkünse birçok açıdan net resimler hatta video ekleyin. Kafes konusunda da Hülya hnm'ın söylediklerine katılıyorum. Artı olarak elinizden geldiğince çok okumaya çalışın forumlarımızı ancak o zaman onun rahatını ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz ve o da size çok cana yakın bir arkadaş olur.

glcn

New member

bu konuda çok yeniyim okuyorum sürekli yardımlarınıza ve tavsiyelerinize de ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürederim :gulumseme:

mahir' Alıntı:
ya bu kuş dişi deyilmi sedat abi :D
Bu kuş perl ya da normal grey değil. Gördüğüm kadarıyla daha tüy değişimine girmemiş bir cinnamon. Eğer erkekse ilk tüy değişiminde surat sarıya dönecek. Dişi ise böyle kalır. Şuan da ötüş ve daha net resimler görmeden birşey söylemek için erken.

gorkem87

New member

MEHMET' Alıntı:
şuan bir şey sölemek zor baya genç bir kuş ballı yemin kaldırın içindeki kimyasallar sultan için zararlı :Super: ötüşleri nasıl ?
mehmet aslında genel olarak doğru söylüyorsun ballı krakerlerin çoğu yapıştırma yöntemi ile biraraya getiriliyor.eminim çoğundada bal yanından bile geçmiyordur ama vitarfark (ismi tam doğru yazmamış olabilirim ) krakerleri çok hoşuma gidiyor orjinal bişey olduğu belli.dediğin konu içine bunuda katıyormuşun yoksa istisnalar varmı?

Mutlaka istisnalar vardır. Kaliteli ballı krakerler var. İçinde yok yok. Fakat tanesi 15 20 TL eminim kimse onaylı olan o ürünlerden bahsetmiyordur. Fakat genel de kullanılanlar gerçekten çakma yan sanayi çin işi, işte sanıyorum mehmetin de kast ettikleri bunlar.

gorkem87

New member

Elaman' Alıntı:
Mutlaka istisnalar vardır. Kaliteli ballı krakerler var. İçinde yok yok. Fakat tanesi 15 20 TL eminim kimse onaylı olan o ürünlerden bahsetmiyordur. Fakat genel de kullanılanlar gerçekten çakma yan sanayi çin işi, işte sanıyorum mehmetin de kast ettikleri bunlar.
doğru söylüyosun abi basit mallar zaten hemen kendini önplana çıkartıyor:dodgy:

Valla 20'li paket 4 TL'di en son sorduğumda gerisini sen düşün artık. İçindeki uhu bile olamaz o paraya kurtarmaz eminim. Melas vs kullansalar yine iyi diyeceğim fakat o bile kurtarmaz o paraya.

glcn

New member

Bu kuş perl ya da normal grey değil. Gördüğüm kadarıyla daha tüy değişimine girmemiş bir cinnamon. Eğer erkekse ilk tüy değişiminde surat sarıya dönecek. Dişi ise böyle kalır. Şuan da ötüş ve daha net resimler görmeden birşey söylemek için erken.
[/quote]

ben 3 ne de benzettim açıkçası adam erkek olduğunu söyledi ama çığlık atar gibi ötüyor onun haricinde de şu anda çok sessiz

glcn

New member

hayır değil bende aynı şeyi düşünmüştüm boyamışlar galiba neden derseniz ayırt etmek için gibi birşeyler kıvırdılar ama pek inandırıcı gelmedi açıkçası ama yaralı değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...