Sultan için oyuncak...

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Papağan Türleri, Diğer Evcil Hayvanlar
Arkadaş merhaba
Ben sultan alacağım da kafesi için nasıl bir oyuncak yapmalıyım. Kafesi ben yaptığımdan dolayı bayağı Büyükşehir oldu. Ben de içine ipten tırmanma yeri ve köprü yapacağım bir tane. Onun dışında salıncaktır, daldan oyuncaktır, ip ve boncukla yapılan şeylerdir... evde yapan varsa örnek olarak fotoğrafını paylaşabilirmi acaba. Aklıma hiç bir fikir gelmedi de. (Aslında ilk defa sultan aldığım için böyle oldu. Nasıl oyuncak sever falan hiç bilmiyorum☺)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
salıncak, ip-halat çekmesi için yeterli olur.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Papağan Türleri, Diğer Evcil Hayvanlar
Nasıl yani... ip-halat çekmesi derken ne lastettiniz

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
kafese bağlayacağınız ufak bir halat, çekerek oynayabilir.

Evcil Hayvanınız
Evcil Hayvanınız
1536573719515-827450987.jpg

15365738792652070679225.jpg
Şey ben bir de böyle bir merdiven yaptım...

Evcil Hayvanınız
Acaba merdivvenin basamakları arasındaki mesafe ve merdivenin basamaklarının yatsı olması sorun olurmu (basamakları dondurma çubuğundan yaptım)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
hiç bir problem olmaz. Normalde en güzeli ve en sağlıklısı kiraz ağacı dalları.

Evcil Hayvanınız
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben kafese köprü yapmayı düşünüyorum. Eğer yaparsam bahçede bulunan dallardan yaparım -ama bahçde bulunan dallar ne dalı bilmiyorum:)-.

AhmetŞ

Active member
oyuncak konusu çok karmaşık biz kendi görsel zevkimiz için düzgün oyuncaklar yaparken bazen küçük ve şekilsiz bir dal parçası bile onlara oyuncak olabiliyor, kemirmeyi sevdikleri için onlara daha fazla kemirebilecekleri şeyleri oyuncak olarak verebilirsiniz, mesela tahta boncukları ipe dizebilirsiniz, bazen kürdanları iple bağlayarka noyuncak yapıyorum sivri yerlerini kırarak bunla bile saatlerce oynuyorlar, yani bu size kalmış durumda yeterki neleri sevdiğini bulun.