Sultan hangi ırk kuşlarla birlikte yaşar ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akana

New member
2 tane sultanım vardı ve biri geçenlerde öldü..:heart:

Diger sultan bunu çabuk atlattı fakat yanlız kalmasını istemiyorum çok canı sıkkın gözüküyo benlede oynamıyo pek.Bende yanına bi kuş daha almayı düşünüyorum bu gün ama sultan olmasın istiyorum çeşitlilik olsun farklı kuşlarla da dost olsun istiyorum hangi tür kuşlarla yaşarlar bilgi vercek varmı ?

Ben geveze lori almayı düşünüyorum...

bugrahan

New member
Cvp: Sultan hangi ırk kuşlarla birlikte yaşar ?

sultan papağanlarının anlaşabileceği en iyi tür muhabbet kuşudur,geveze lori nin yanı sıra muhabbet kuşlarıyla daha iyi arkadaş olabilirler,ben 1 erkek sultan,1 çift de muhabbet kuşu besliyorum.canları hiç sıkılmıyor,karşılıklı ötüşüyorlar.dışarıdada oyun vs. oynuyorlar.yani sultanlar en çok muhabbet kuşlarıyla canayakınlık kurarlar.birde muhabbet kuşları kadar olmasada jakolarlada arkadaşlık kurabilirler:)

bugrahan

New member

eşleşme derken...çift olma bakımından söylüyorsan imkansız...ancak dost olma bakımından söylüyorsan sultan her türlü kuşla dost olabilir yeterki iyi alıştır.ben muhabbet kuşu ve jako yu kolay alıştırabileceklerin olarak yazdım,yoksa dost olan kedi-köpek bile var:)

Fırat1

New member

Bir Sultan papağanına en iyi arkadaş dost Eş sultan papağanından olur :) diğer kuşlarla yaşayız şekilleri farklı muhabbetler cok hareketli kuslar sultanlara nazaran bu sultanı cok rahatsız eder.

Bence de sultana arkadaş olarak sultan alın. Değişik renkli bir mutasyon alırsınız değişik kuş gibi olur. Mutluluğu uzakta aramaya gerek yok :gulumseme:

Akana

New member

Erkek sultan alcam ama hiiiiç sultan yoktu bu gün hiç bi petshop satmıyodu sordum sultan degil güvercinler popüler bu günlerde dediler ve epey güvercin satmışlar.:huh:

Kayseride sultan papaganları bitmiş (0_0)

engin652

New member

Arkadaşlar Ben SİZİ Bilmem Ama Benim 2 Tane Muhabbet Birtane Jako Kırmızı Kuruk Ve Birtanede Sultanım Var Evde Biri Bi Ötümü Ardı Kesilmiyor Evde Uçusuyorlar Balkona Jakoyla Çıkıyorum Sultanlada Ama Muhabbet Kuşlarımız Kaçar Diye Kortugumdan Korkuyorum Bence Onlar İnsanlardan Daha İyi Anlaşıyorlar.... :f04:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...