Sultan Çekirdeğini Yiyemiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sulto

New member
Yeni aldığım LUTİNO sultan papağanı çekirdek yiyemiyor ağzında döndürüyor. Yardımcı olursanız sevinirim...[hr]
Yorum yapın lütfen..

farukbas77

New member
Cvp: Sultan Çekirdeğini Yiyemiyor

Her sultan çekirdek sevicek diye bir şey yok.Ama belki çekirdek kırmayı pek öğrenememiş olabilir.Siz yemliğine günlük 5-6 tane koyup kırmasaı için alıştırabilirsiniz.Bir zaman sonra öğrenicektir diye düşünüyorum.Benim papağanım çok rahat bir şekilde yiyor ama ona rağmen ağzındaki çekirdeği bir yere dayayarak yiyor ağzından düşmemesi için fazla büyük çekirdek verirseniz zaten onu ağzında çevirmesi zor olur.Bundan dolayı büyük çekirdekleri ayıklayarak verebilirsiniz ama tam çekirdek kırmayı öğrenmeden ayıklarsanız da öyle alışır ve hiç iyi olmaz.

sagocusero

New member

evet aynen öyle.. Caferde çok rahat yiyio ama eksi sultanım [ sevmiyordu ]sadece çekirdek koyunca yiyiodu oynuodu vs. siz muhabet kuşu yemi koyun onları yerler. ama arkadaşın dedigi gibi de. Büyük çekirdeleri seçerek kırmayı ögretede bilirsin :) [ çekirdek yemesi çogu zararlı diye biliyorum ama yaglanma yapıo ve kışın hasta olmuyor ben öyle duydum ] :)

farukbas77

New member

Kışın hasta olmuyor diye bir şey yok olabilir yine fazla verme sen.

[En başta bu tür şeyleri özel mesajla göndermezseniz sevinirim.Lütfen açtığınız konudan soru sorun veya yorum yazın.Maydanoz da vermeyin sindiremez ve allah korusun ölebilir.Başka bir şey yemiyorsa kuşunuzu 1 hafta kadar rahatsız etmeyin.Sadece yem su değiştirme altını temizleme gibi işleri yapın.Ve suyuna haftada 2 kere 1-2 damla elma sirkesi katın.Sindirimin kolaylaşması için ve bağırsaklarda ki mikropları öldürmesi için.Sakın elma sirkesi katarsam maydanozu rahatça sindirebilir diye düşünmeyin.Dediğim gibi maydanoz zararlı.](not: Parantez içindeki yorumumu Ahmet içindir.)

Sulto

New member

Saolun.. Kuşum durduk yere ötüyor ve kafeste tellere tırmanıyor. Bunun sebebi nedir acaba ne önerirsiniz?

farukbas77

New member

Bu normal bir şey.Korkmayın.Oyun oynuyor ötmesi de keyifli ve ortama alıştığını gösterir.Peki ötüşleri nasıl cıyk cıyk tarzı mı yoksa melodik mi ötüyor?

Sulto

New member

Mesela ambulans sesi duyunca tek tek ötüyor. Ambulans sesini duyduğu anda ötüyor...

sagocusero

New member

dişi gibi geldi [ çok profesüönel :) yazamadı isem k.b :) Daha deneyimli arkadaşlarda yorum yapr ama dişi gibi geldi bana ötüşü çünkü 1 melodi yok ]

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-sultan-papagani-disi-erkek-otusu-videolu.html

Buyrun Burdaki Ötüşleri Dinleyin,Eğer Yeni aldı iseniz erkek bile olsa Hemen erkek ötüşünü sergilemeyebilir.. Beklemek gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...