Sonunda video kaydı yaptım:))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acemi

New member
Arkadaşlar kısada olsa kayıt yapma imkanı verdi bizim kerata:f10: Umarım cinsiyeti konısında size yardımcı olur sizde bana:gulumseme:
http://tinypic.com/r/jkubfo/7
[hr]
Valla kerata çok nazlı yahu:F: kendi sesini duyunca pc den çıldırıyor :blank: sanırım sinirleniyor yada kıskanıyor:f04:

acemi

New member
Cvp: Sonunda video kaydı yaptım:))

Sağolasın yardım için buğracım:f10: İnşallah diğeride dişidir. Ama dişimm erkek kadar hareketli ve neşeli değil nedeni ne olabilir? evine alışması yada stresli olası mı? yoksa bir rahatsızlığı mı var acaba? yem yiyor özelliklede çekirdek sonra tünekte uyukluyor gözlerini kısa kısa açıp kapıyor:no:

bugrahan

New member

çekirdek vermeniz çok yanlışşş..bence çekirdeği hemen kesin..çekirdek yiyen kuşunuz sağlıklı olması zor..hemde yağ ve hareketsizlik yapar kuşlarda..onun yerine muhabbet kuşu yemi ve çeşitli meyve ve sebzelerle besleyebilirsiniz..(sebze olarak sakın maydanoz vermeyin..marul,havuç vs. verebilirsiniz..haftada 1 kez yeterli)ve kızışmaları ve kolay çiftleşmeleri için yumurta maması da verebilirsiniz..gözlerini kısa kısa açıp kapaması uyuma hareketidir..genellikle akşama doğru ve öğleden sonra yaparlar..fazla ötmemesine gelince..fiziksel olarak bi sorun varmı kontrol edin..fiziksel bi sorun yoksa zamana bırakıcaksınız..belki biraz stres yapıyordur..pek rahatsız etmeyin ayrıca ona klasik müzik vs. dinletebilirsiniz..çok yaralıdır kuşlarda klasik müzik..kuşu uysallaştırır ve stresi atar..:)

acemi

New member

peki çekirdek yok artık. Fiziksel bir değişiklik yok ama tüylerini kabartıyor kafasını içine çekiyor kum kalamar kemiği muhabbet kuşu yemi koydum ayrıca sularına avisol damlattım bugün şeftali üzüm salatalık az marul koydum yememişler ama

bugrahan

New member

normalde kafayı arkaya atıp uyumuası..sizin değişinizle içe çekmesi bir rahatsızlık olduğunu gösterir..kuşunuz yeniyse bu normal 1 haftaya düzelir..ancak kuşunuz yeni değil ve normal halden bu hale döndüyse problem olabilir..ishal varmı diye kontrol edebilirmisiniz..yani dışkı sulumu..

acemi

New member

Kuşu cumartesi günü aldım fakat eve dün geldi. dışkısı cıvıktı hafif sulu[hr]
said kardeşim bilgi için teşekkürler peki sence yaşları ne olabilir?

bugrahan

New member

o zaman bu davranışlarına normal diyebiliriz..ilk gelen kuşlarda bunlar görülür..pek stres yapmaması için rahatsız etmeyin..ilerleyen günlerde vitamin takviyesine başlayabilirsiniz..zaten 2-3 haftaya kalmaz oda tam net ötüşlerine başlar.onunda cinsiyetinden emin oluruz..

bugrahan

New member

avisol kullanabilirsiniz..bende kullanıyorum.avisol vitamini haftada 2-3 gün tam doldurulmuş bir suluğa 2-3 damla damlatmanız en idealidir..fazlası zararlı olabilir..haftada 1 kez de elma sirkesi suyuna katarsanız sindirimini kolaylaştırır...elma sirkesi de tam doldurulmuş bir suluğa 2-3 damla yeterli..ve sularını da kendi içtiğiniz sudan doldurmanızı tavsiye ederim..kalan günlerde de taze su içerse daha iyi olur.

acemi

New member

Teşekkür ederim yardımların için buğrahancım. Umarım en kısa zamanda sağlıklı ve mutlu fotolar yaınlamak nasip olur:gulumseme:

Hayırlısı olsun avivit toz alabilirsin. Ayrıca vitaform, avidiare gibi ilaçları da elinizde bulundurmakta fayda var unutmayın. Hastalık durumunda erken müdehale hayat kurtarabiliyor. Artı olarak daha evvel olabilir demiştim şimdi gördüm kesin erkek. Diğerinin de dişi olma olasılığı yüksek.

acemi

New member

Sedat abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Abi juenpet ne kadar güvenilir bir yer? Burada asma darı yok almak istedim adam gerek yok dedi bende sen ver yinede dedim şuan mevsimi değil dedi:D

Hülya

New member

acemi' Alıntı:
Sedat abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Abi juenpet ne kadar güvenilir bir yer? Burada asma darı yok almak istedim adam gerek yok dedi bende sen ver yinede dedim şuan mevsimi değil dedi:D
Çok güzel kuşlarınız maşallah.Hayırlı olsun sağlıklı birlikteliğiniz olur inşallah.Juenpet den alışveriş yapmadım ama okuduğum yorumlardan güvenilir bir site olduğunu biliyorum.

Hülya

New member

acemi' Alıntı:
Teşekkürler hülya hanım. Ama dişi diye aldığım kuş çok halsiz ve neşesiz duruyor.:uzgun:
Yeni aldıysanız ilk zamanlar da keyifsiz olması normaldir ama siz elinizden geldiğince kontrol altında tutun yem yemesini, dışkısını kontrol edin belki de yardıma ihtiyacı vardır.

acemi

New member

Yem yiyor kendini temizliyor ama tünekte çok keyifsiz duruyor. Avisol verdim. kum, gaga taşı ve kalamar kemiğide var.kuş eve pazar günü geldi bende inşallah strestir sadece diyorum:kafasi-karismis:

Hülya

New member

Pazar günü geldiyse normaldir bence ( tabi inşallah başka sorunu yoktur ) keşke ayrı kafeste tutsaydın bir hafta falan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...