sonunda kadroya hint bülbülü ekledim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mahir

New member
2 muhabbet kuşu 2 sultan papağanı ve sonun çift olarak kadroya 2011 dev isimlerini transfer ettim Zebra ispinoz ( hint bülbülü )
aile resimleri :D
bu yüzden sorularım olcak

hint bülbülleri normal kuş yemi yermi yoksa özel bi yem almam lazımmı ( kuşları alırken yemleri unuttumda :)
alırken orda çift olmuş 2 tane vardı onları aldım ve yuvalıkta aldım yuvalık için neler yapmam lazım
kafes boyurları nasıl olmalı
dal darıyı severlermi ve ak darı nedir
banyoluk vs bişi takmak gerekirmi
şimdilik bu kadar teşekkür ediyorum

bugrahan

New member
Cvp: sonunda kadroya hint bülbülü ekledim :D

öncelikle hayırlı olsn,mutlu birliktelikler....evet bunlar için de ayrı yem almanız lazım,orda hint bülbülü satıyorlarsa yemini de satacaklardır mutlaka...kafesi de boylarının yanı sıra büyük ve rahat olmalı,size kalmış bu 30x30x30 da olur 50x50x50 de... sorduğunuz ak darı ise Buğdaygillerden, kuraklığa dayanıklı bir bitkidir. Tohumları besin olarak kullanılır. Darı unundan yapılan yiyecekler, zihin yorgunluğunu giderir. Sinirleri kuvvetlendirir.banyoluk takabilirsiniz...hint bülbülleri de en az muhabbetler kadar banyoyu severler...şunu da belirteyim hint bülbülleri kanarya yemi,nijer yohumu,kırmızı darı,sarı darı,kırık yulaf...çeşitli yeşil sebze ve meyve ile beslenebilirler...dal darıya da bayılırlar:)

mahir

New member

hepsinden alırım ama şu anda sadece elimde muhabbet yemi var onu yerler dimi idareten :D bi ben kastamonu da topu topu 3 tane petshop var 3 ündede dal darıyı bulamadım samsundan aldım ki oraya sürekli gidemiyorum bildiğiniz bi site varmı sipariş vere bileceğimiz ??

bugrahan

New member

juenpet market adlı alışveriş sitesinde rahatça bulursunuz..
www.juenpetmarket.com

bugrahan

New member

yemin yanında kuş kumu,kalamar kemiği bulundurmanız şart ve çeşitli meyve ve sebzelerle onu sağlıklı ve dinç tutabilirsiniz.ve yuvalıkları da çiftleşmeleri için şart...

mahir

New member

yuvalık aldım zaten 4 adet kuş vardı baktım 2 si iyi anlaşıo aldım 2 sini yuvayı dıdıklıyo şimdi biri bide yuvanın altına bişi koymam lazımmı talaş falan yoksa onlar halledermi bide bana yosun verdi adam onlar örcek diye o olur dimi yoksa yuva ipimi almam lazım

yuva hazırlıklarına başladılar galiba yuvaya girip çıkıyolar çok mutluyum valla inş dede olcam :D :D :D D: D:

bugrahan

New member

yuva ipi alabilirsin... yuvalığın ahşap olmasına dikkat et...ben muhabbet kuşlarımdan bol yavru almıştım,hiç de taş falan koymamıştım onlar halletti...ve ben hiç yuva ipi,yosun vs.de almamıştım onun için pek bi bilgim yok.yuvalığa ilgi duymaya başladılarsa çok iyi git gide alışırlar...yanlız ve sessiz bir ortamdalarsa gerekli olgunluğa gelince çiftleşirler.inşallah yavruları görürsünüz.tekrardan hayırlı olsn:)

mahir

New member

valla şu anda erkek yuvada dişide arada girip çıkıo erkek ötüo yuvada inş yavrularlar direk burdayım zaten her zaman burdayım ama mutlu haberi vercem burdan :D

bugrahan

New member

haberin olsn dişi ilk önce yuvalığın ortasını kemirip yumurtalar için uygun ortam oluşturacak...yani yuvalık için günün birçok vaktini harcayacaktır:)...senden korkunca yuvalığa girmeye başlicaklar sonra:D..inşallah müjdeli haberi verirsiniz hadi hayırlısı...bu arada ispinozlar bölümündeki üretim kısmını gözden geçirebilirsiniz.:)

mahir

New member

tm bakıcam inş ya 4 senedir bizim muhabbet kuşu eş istemedi aldığımızı öldürdü inş bu sefer olcak yosunları taşıyo yuvaya valla süper heycanlıyım ya :D

bugrahan

New member

unutma ki hint bülbülleri üretim konusunda en kolay kuş türüdür..kolay gelsin,evet çok güzel bişey kuşlarının yavru yapması...MAŞALLAH:)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Hayırlı Olsun.. :)

mahir

New member

saolun 2 side yavada ne yapıyolar bilmiom valla bi hata yaptım yuvanın altına pamuk koymadım ama bende peçe attım kafese onlar zaten koyuyor diye hep hazır olamsın birazda kendileri yapsın :D :D ama sevdim bu kuşları kendi yavularına özen gösteriyo bu arada yavrualrı olursa buğrahan ve Serhat koycam isimlerini :D :D saolun cevaplar için

bugrahan

New member

mahir' Alıntı:
saolun 2 side yavada ne yapıyolar bilmiom valla bi hata yaptım yuvanın altına pamuk koymadım ama bende peçe attım kafese onlar zaten koyuyor diye hep hazır olamsın birazda kendileri yapsın :D :D ama sevdim bu kuşları kendi yavularına özen gösteriyo bu arada yavrualrı olursa buğrahan ve serhat koycam isimlerini :D :D saolun cevaplar için
est.teşekkürler:D

mahir

New member

ben teşekkür ederim ilgilenip cavap yazdığınız için başka yerlerde cavap almak için 3 gün beklediğimi bilirim ben saolun valla

mahir

New member

valla öyle zaten bende sürekli burdayım 7/24 :D :D yorumlar falan gerçekten samimi bi forum sitesi ve her konu kesinlikle açıklayıcı kimse zorda kalmıyor herkez bi çözüm buluyor
:heart::heart::f10::f10::f10:

bugrahan

New member

benim bu siteye ilk geldiğimde bir görseydiniz...kuşlar hakkında hiçbir şey bilmiyordum ve her kezi soru yağmuruna tutuyordum...bu siteden birçok bilgi edindim:D...yöneticileri,moderatörleri ile hayatımda gördüğüm en iyi evcil hayvan sitesi:)

mahir

New member

gerçekten öyle bende az az öğrenmeye başladım yakında sormak yerine cevaplıycam inş :D gerçekten en iyi evcil sitesi olmuş helal olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...