Sonbahar hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar malum sonbahar mevsimindeyiz benim oturduğum ev akşamları çok soğuyor bu nedenle sultancık üşüyor olabilir. Eğer üşüme varsa zamanla hastalığa yol açabilir.:huh:
Bunu önlemek için biraz kilo aldırmam gerektiğini araştırmalarım sonucunda öğrendim. Dal darıyı bol vererek biraz kilo aldırayım diyorum (Birazda çekirdek tabiki) ve 3 günde bir vitamin versem (1. gün vitamin 2. gün elma sirkeli su 3. gün sade su 4. gün tekrar baştan vitamin) Ama ev geceleri o kadar soğuk ki bu yetmeye bilir diye düşündüm ve kafesin üstüne çocuk battaniyesi örteyim diyorum sabah erken saatte alırım üzerinden ama bu konuda sultana zarar vermiş olur muyum ne dersiniz? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...:f23:

msgokyuzu

New member
Cvp: Sonbahar hakkında

Çok dikkatli olmalısınız...Battaniye kuşun hava alabileceği şekilde örtülmeli ama asıl kafeste 25 wattlık bir ampül takarsanız buda ısınmasına yardımcı olur...

bugrahan

New member

necatikarabay' Alıntı:
Arkadaşlar malum sonbahar mevsimindeyiz benim oturduğum ev akşamları çok soğuyor bu nedenle sultancık üşüyor olabilir. Eğer üşüme varsa zamanla hastalığa yol açabilir.:huh:
Bunu önlemek için biraz kilo aldırmam gerektiğini araştırmalarım sonucunda öğrendim. Dal darıyı bol vererek biraz kilo aldırayım diyorum (Birazda çekirdek tabiki) ve 3 günde bir vitamin versem (1. gün vitamin 2. gün elma sirkeli su 3. gün sade su 4. gün tekrar baştan vitamin) Ama ev geceleri o kadar soğuk ki bu yetmeye bilir diye düşündüm ve kafesin üstüne çocuk battaniyesi örteyim diyorum sabah erken saatte alırım üzerinden ama bu konuda sultana zarar vermiş olur muyum ne dersiniz? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...:f23:
sultanlar soğuktan çok çabuk etkilenirler..soğuk bir ortamda bulunursa bu ciddi hastalıklara da yol açabilir..elinizden geldiğince o odayı ısıtmaya çalışın..soba vs. varsa mutlaka açın ve oda sıcaklığının artmasını sağlayın..pencereleri falan açmayın..geceleri yatacağı zaman üşümesin diye örtü vs. örtebilirsiniz ama mutlaka kuşun havasız kalmayacağı ve hava alabilecek şekilde.ancak örtüyü sultanınız uyurken yeni geceleri örtmeniz daha iyi..gündüz vakti örterseniz kuşu strese sokabilirsiniz..dal darı verip de kilo aldırmayı denerseniz kuş kilo almak yerine dal darıyı fazla kaçırıp hastalanibilir..bu dönemde dediğim gibi ısı sağlamalı ve haftada 3-4 kez fazla kaçırmayarak vitamin verebilirsiniz..çünkü vitaminin fazlası da zarar bunun için kontrollü verilmesi lazım..

Mehmet

New member

herkesin dedigi gibi üstlerine hava alacak şekilde battineye ama tüylü olmasın biliyorsunuz sultanlar her şeyi merak eder ve kemirir ısıtalım derken hasta olmasınlar.battaniye yerine çarşafta kullanılabilir.ayrıca kalorifer,soba yanlarına sultanları koymayın.imkanınız varsa sabahları kafeslerini 15 ya da 20 dakika güneşe koyun :super:

Söylenen şeyler genelde aynı dikkat edilecek konu havasız kalmaması ve dal darıyı çok kaçırmamak ayrıca vitamin takviyesi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...