Sizce Yavrum neden ölmüş olabilir?

Iyi gunler.
Bir iki saat once yumurtadan yeni çıkan yavrumu anne baba beslemedigi icin elle besledim. Gagasinin yanindan veriyordum ve yiyordu. Sonra bir anda durgunlaşti ve hareket etmemeye basladi. Bayagidirda hareket etmiyor. Öldüğünü düşünüyorum. Sizce neden olmus olabilir? Bu arada ayni ciftin dun bir yavrusu çıktı bugunde ikincisi. Yumurtalarda ardarda gelmisti. Sabah yoktu oglen gibi kirmis yumurtayi.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kayraa

New member
Cvp: Sizce Yavrum neden ölmüş olabilir?

Cok uzuldum ne ile beslediniz siz

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Versele laganin a21 denen mamasiyla. Baska kusu daha besledim sıkıntı olmadi.s

kayraa

New member

Acaba sindiremedi mi diye dusundum

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhammed bey gecmis olsun
Sizce biraz erken davranmadinizmi yavruyu beslemek icin olan olmus artik yapacak birsey yok yavruyu sag taraftanmi yoksa sol taraftanmi beslediniz onemli olan bu umarim yanlis yerden besleme yapmadiniz

Bana gore sol. Bir yavru daha vardi dun cikan onuda beslememislerdi. Onu besledigim sekliyle besledim. Hatta beraber besledim. Bu cift daha once ki kuluckada 4yavrudan birini yasatabildigi icin korkuyorum yavruyu kaybetmek istemiyordum.

Zaten ignenin ucunu kursaga kadar indirmiyorum. Tam olarak usta birisi degilim. Agzinin kenarindan veriyorum cigner gibi oluyodu yutuyordu.

3gün ardarda yumurtladi cift. Bir ve iki cikti 3.yude onceden kirmislardi aldim. Ikinciyide malesef kaybettik :(

Hüsna

New member
Mamayı doğru yerden ama Çok vermekte ölüme sebebiyet verebiliyor.soluk borusuna kaçabiliyor kursak yatağa ağzına kadar verince malesef kaçar.az sık verin mamayı ve şırıngarı çok sıkmayın yavaş yavaş verin..benim bu şekil yavru sevdam ölmüştü..elim ayağım buz kesmişti,ben ne yaptım diye..çok üzücü bir olay;( inş diğerini sağlıkla büyütürsünüz...