Sesi çıkmıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugrahan

New member
Merhaba arkadaşlar daha öncede sultanımla ilgili sorunları sizlerle paylaşmıştım.bu aralar birde sesi çıkmamaya başladı...hemen hemen 5 aydır benimle,hareketliliği ile hiçbir sorunu yoktu.kafesinin yanında birde muhabbet kuşları vardı.muhabbet kuşlarının çiftleşmeleri için ayrı yere aldım.muhabbet kuşları gitti gideli sesi çıkmıyor alışması için 1 hafta bekledim yinede fayda etmedi,internetten sultan sesi dinletiyorum tık yok.fiziksel olarak hiçbir sorunu yok ama sanki depresyona girmiş gibi bütün gün tüyleriyle uğraşıyor yada öylece bakıyor.nasıl düzeltebilirim?

Cvp: Sesi çıkmıyor...

Düzeltmek için ince ayar yapman gerek, evde saatçi tornavidası var mı?:gulumseme:

Sultanlar normalde çok sesli gürültücü canlılar değildir. Tek bir sultan kızışma döneminde değilse çok fazla ses çıkartmaz. Eskiden çok ses çıkartmasının nedeni muhabbet kuşları olabilir. Şimdi onlar gittiği için belki daha sakin takılıyordur. Eğer dışkısında bir anormallik yoksa, tüyleri kabarık, sürekli bir uyku hali sergilemiyorsa. Yem yiyor su içiyorsa yapman gereken ona biraz zaman tanımak ve müzik dinletmek. Konuşmayı da ihmal etme.

bugrahan

New member

tamam o zaman birde daldarı konusunda,elimden artık tereddütsüz yiyor hatta takip ediyor.ama ayağına falan dokunmaya çalışınca yemeyi bırakıyor hemen parmağımı kapıyor.bende daldarını götürünce tellere yapışması var,içim cız ediyor öyle bana bakınca bende kafesine atıveriyorum daldarını.:gulumseme:

Onu üzmeyerek ne kadar değer ve önem verdiğinizi belli ediyorsunuz. Arasıra taviz vermek iyidir. Geçen zamanla birlikte onun da size ilgi ve alakası artacaktır. An gelir kanadını ısırırsınız gıgı çıkmaz :f10:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...