Salmada Üretim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kunal87

New member
Arkadaşlar merhaba
Kafeste aldıgım yavrunun sayısı belli değildir. Salmada üretimide başardım sonunda yumurtalar dolumu boşmu diye bakmıyordum fakat 5 yumurtanın 5 ide dolu oldugunu gördüm bundan sonra kafeste üretimmi asla :)
Cumartesi cıkacaklar inş. Allah Nasip Ederse. Buradan bana çok yardımcı olan bu işin asıl Profu Kuşçu ustaya minnettarlarımı sunuyorum
Salmadan İlk görüntüler buyrun :)

Mehmet

New member
Cvp: Salmada Üretim.

abi zaten kuşlarda salma olayı süper oluyor hepsini atacan takacan yuvalıkları onlar girecek süper yavrular olacak maşallah :D

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Cok Güzel Kemal Abi Hayırlı Olsun :)

Noldor

New member

Çok güzel olmuş Kemal abi harika düşünmüşsün :) İnşallah bu şekldede bol bol yawru alırsın :) Bende açıkçası kafeste üretimi daha mantıklı buluyordum ama geçen günkü üretici ziyaretimden sonra fikrim değişti.Kuşlar salmada gerçekten hem çok rahat hareket ediyor hemde daha sağlıklı oluyorlar.Ayrıca gözlemlemesi ve kontrolleride daha kolay oluyor.

Kunal87

New member

Mutasyon' Alıntı:
Ortalık hijyen değil ama acıkcası ürperdim :(

sabri bey salmada hijyen imkansz desem yeridir. neden derseniz o salmaya adım attııgınız anda resmen kuşun kafesine girmiş gibi oluyorsunuz ve hemen yumurtadan kalkıyor. ama emin olun hersey kafesten daha saglıklı[hr]
Noldor' Alıntı:
Çok güzel olmuş Kemal abi harika düşünmüşsün :) İnşallah bu şekldede bol bol yawru alırsın :) Bende açıkçası kafeste üretimi daha mantıklı buluyordum ama geçen günkü üretici ziyaretimden sonra fikrim değişti.Kuşlar salmada gerçekten hem çok rahat hareket ediyor hemde daha sağlıklı oluyorlar.Ayrıca gözlemlemesi ve kontrolleride daha kolay oluyor.
Salmayı hep dinlendirme amaçlı kullanıyordum fakat birkez deniyim dedim. Bence üretim salmada daha kolay. Ayrıca kuşlarınız yorulmuyor

Olsa öyle boş bir ortam benimde bir salma aklımda aslında fakat şey düşünüyorum ben karışık türlerin bir arada olacağı bir ortam. Çift çift hepsinden olacak içinde girdinmi çıkmak istemeyeceksin. :) Yer ve imkan meselesi işte. Umarım bi gün o da olur emeklilikte falan :)

Kunal87

New member

benim üretici tanıdıgım var sedat abi. o şekilde cok zor oluyor hepsi girip birbirinin yuvasını bozuyor.

Haklısın öyle mix ortamlarda muhtemelen arada oyun bozanlar çıkacaktır. Benim jako normalde ay çekirdeği yiyeceğim diye inat eder. Karışık yemleri vs keyfine göre ayıklar içinden ufak olan hiçbir şeyi yemez. Fakat sultanların kafesini açık bulupta içine daldımı bütün muhabbet yemlerini bitirmeden dışarı çıkmıyor. Kocaman mineral blokları var kendi kafesinde daha elini sürmedi. Sultanların kafesinde ne kalamar kemiği bırakıyor ne mineral blok. Suluklarından bile içeceğim diye patinaj çekiyor o derece kıskanıyor yani. Acaba muhabbet yemini seviyor mu diye kendi kafesine de koydum suratına bakmıyor ya bu kadar kıskanç olabilir mi bi kuş? Oluyormuş işte...:)

Kunal87

New member

4 senedir kuş besliyorum şükür ne bir kere hasta oldu nede birkere öldü.Siz beni acımasız full üretimci sandınız herhalde bende sadece bir çift var.onlarada en iyi şartlarda üretim yapıyorum. Kimse 1 çift kuş için 4 metre salma yapmaz.

Kunal87

New member

ilk yavrumuz cıktı arkadaşlar lütfen maşallah deyin yoksa nazar deyiyorrrr bu arada salmanın temiz halinin resimleriiii :):)[hr]
Arkadaşlar bu ne hız diyeceksiniz ama 2. bile cıkmışşş. :):)

41 kere Maşallah. ALLAH nazardan korusun. Büyüdüğünü de görüşürüz işallah.
Ayrıca ben sizin sultanlarınıza iyi baktığınıza eminim zaten. Onlara özen gösterdiğiniz her halinizden belli. Pencereleri bile var gördüğüm kadarıyla bence salma olayı süper.Gözkirp:

Kunal87

New member

aynen odamdan içeri girmeden direk görebiliyorum .yatagımın baş ucunda. salma için az para harcamadım bu ufak olan salma bunun bir büyügü daha var.Salmalarımda ışıklar otomatik sedat abi akşam 7 de normal lamba yanıyor 10 a kadar, 10 dan sonra ise ufak bir mavi ışık var (sinek kovucunun ışı) sabaha kadarda mavi ışık yanıyor. sonrası ise camdan içeri giren güneş ışıgı.
havalandrma ise resimde gözükendr.saatte 1 , 15 dk calısır. otomatiktir oda
sagol sedat abi

Kunal87

New member

yavrular 7. gününde arkadaşlar kamera koydum yuvalıga 7/24 32" lcd den izliyorum sorun oldugunda hemen müdahale ediyorum

kunal87' Alıntı:
yavrular 7. gününde arkadaşlar kamera koydum yuvalıga 7/24 32" lcd den izliyorum sorun oldugunda hemen müdahale ediyorum
Ama olmadı ki böyle resimlerini biz de görmek istiyoruz :D. Bir de ne yaptın ne ettin hangi cameradan aldın nasıl oldu?

Kunal87

New member

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-gece-goruslu-geri-vites-kamerasi-sokkk-fiyat-43048381/detay/?

bu kameradan aldım adaptör vs hepsi 50 lira tuttu.32" lcdme bagladım on numara bi görüntü var.lens kısımlarını çift taraflı bant ile kapamak zorunda kaldım çünkü girmediler yuvalıga. an ve an takip edebiliyorum. kamera sadece ben lcd yi açınca devreye giriyor. herkese kamera almasını tavsiye ederim. çünkü besleme vs hersey mükemmel. doğanın güzelliklerini evde görmek mümkün.

Kişisel National Geographic'ini kurdun demek hayırlısı olsun :).

Vay be bu kamera olayını bana kimse söylememişti. Kendi merakıma yenik düşerek yuvalığıma kamerayı monte etmiştim, çok kişi karşı çıkmıştı. Bir çoğu sırf gıcıklık olsun diye dandik dundik yorumlarda bulunmuştu zamanında. Şimdi sen böyle söyleyince işe yarar birşey yapmış gibi hissettim.

Bu arad lensleri kapatmak zorunda kaldım demişsin. Neden acaba ? Işık görünüyormu kamerada ? Bir de tam olarak o ilandan mı satın aldın? Forumdan satın almak isteyen başka arkadaşlar da var, doğru satıcıya yönlendiririz en azından.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...