Salmada Üretim 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kunal87

New member
Arkadaşlar Merhaba
Sultan çiftimi en son 5 yavru yeme düşmeden Önce büyük salmaya almıştım. 1 hafta sonra yavrular yeme düşmüştü, tekrar çiftleşmeye başlamışlardı. 4 tane yumurta vardı. İlk yumurta 23 Temmuz daydı bugün baktıgımda ise 2 yavru birden cıkmış gördüm.Cıkmayı bekleyen 2 yumurta daha var.

Ayrıca bugün verdigim besinleri sıralayayım. Çifti olan arkadaşlara yardımcı olmuş olurum.

Yumurta maması
Supervit (suyuna)
Patates haşlaması
Çekirdek
Yulaf
Muhhabet Yemi

Yarınki Menüsü
Yumurta maması
Avit K
Çinlendirilmiş buğday ve çekirdek. ( yavruyu en hızlı büyüten besinlerdendir. )
Çekirdek
Yulaf
Muhhabet Yemi
Resimler Yavrular 1 haftalık olduktan sonra çekilecektir. Bu durumda çünkü mümkün mertebe rahatsız etmemeliyim.

Maşallah deyin lütfen ......

Kunal87

New member
Cvp: Salmada Üretim 2

Mutlaka yağlandırıyor fakat yavru büyütmede çekirdegin cok rolü vardır.Ayrıca benim kuşlarım salmada olduğundan yağlanma diye bir problem yaşamıyorum

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Azı Yarar Coğu Zarar Özlem Hanım :) dengeli verirseniz Yağlanmaz..

myonev

New member

Kemal kardeşim kuşların güncel resimlerini de eklesen benim yavrucakları bi görsem paşayla boncuğu :(

Kunal87

New member

Olur abi hele bi eşlessinler mutlaka eklerim. şuanlık rahatsız etmek istemiyorumda. Ayrıca dişi tüy dökümün yeni bitirdi daha bir güzellşti.[hr]
GuroNi' Alıntı:
herkeste öyle bir düşünce var lakin ben 4 takımımda da çekirdek kulanıyroum yağlanma gibi bir sorun yaşamadım... özellikle yavru zamanı çekirdek verilmeli diye düşünüyorum. ev ortamına tek kuş bakan kişiler kuşlarını kafesin dışına saldığından ve kuş uçup sürekli haraket ettiğinden yağlanma gibi bir sorunla karşılasmaz. doğal salma ortamı olarak düşünebilriz.. önemli olan tek çeşit besinle beslememek...
Kesinlikle size katılıyorum

SLM ARKADAŞLAR BİR ÇİFT SULTAN PAPAĞANI ALMAK İSTİYORUM NASIL YAPMALIYIM NELERE DİKKAT ETMELŞYİM İZMİRDEN
[hr]
BEN BİRDE SULTAN PAPGANLARIN ERKEK DİŞİ OLDUĞUNU NASILANLAYABİLİRİM PÜF NOKTALARINI VERİRSENİZ SEVİNİRİM

beyza67

New member

maşalllah lakin cekirdegi cok cok az olmalı cünkü yaglandırıyor ve gercekten o denge bozuldumu kuş ishal bile olabiliyor benim dişi kuşun yemligine cekirdek koyudugmda hep ishal oluyordu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...