Sadece aspur yiyor...

szr

Member
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 45 günlük yavru bir muhabbet kuşum var sorun şu ki sadece aspur yiyor.Yumurta maması yaptım,dal darı var kafesinde yüzlerine bile bakmıyor,yavru muhabbet kuşu yemi adı altında kapalı bir yem de aldım ve yine içinden sadece aspurleri ayırıp yiyor ne yapacağımı şaşırdım 45 günlük hayatında bu alışkanlığı nasıl edindik mübarek :).Şimdi sorum şu bir süre sadece aspur ile devam mı etmeliyim yoksa kafesten aspuru çıkartıp sadece diğer yemler kalsa aç kalınca mecbur yer mi?(çok küçük olduğu için açlıktan ölme tehlikesi de var tabi yani ben işin içinden çıkamadım bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkürler

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Cennet Papağanı, Muhabbet Kuşu
Benim papağanımda bu sorunu yaşıyor 3 aylık. Sorun şu ki petshop larda verilen yemden başka bir şey yemiyorlar. Çünkü ilk defa onu görüyor eya hiç tatmamış olabilir. Benim Önerim aspurlada devam etme ama sakın yemininde kaldırma yavru kuş olduğundan açlığa çok dayanamaz ve o yemi yinede yemez ben denemiştim ondan biliyorum gece çıkarmıştım diğerlerini ama uyandığımda yine yememişti. Ve çok halsiz görünüyordu hemen yediği şeyi verdim hemen yedi. Benim tavsiyem kuşunu eline al ve zorla birkaç tane yedirt ve tadına baktır aman dikkat et kuşun canını acıtma- birkaç kere tattıktan sonra yavaş yavaş Onuda yemeye başlar diye düşünüyorum. Bence Bi dene

szr

Member
Ben de ne yapacağımı şaşırdım zorla elime alıp yedirmek pek mümkün birşey değil zaten aspurleri çıkardım en azından 1 gün gözetim altında bakacağım kafesinde normal yem var dal darı var er ya da geç mecbur kalıp tadına bakacaktır inşallah aksi halde ömür boyu sadece aspur ile beslenmesi çok zor