Sabahın 5 inde çok yüksek sesle ötüyor hersabah !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lapola

New member
Ne yapacagımı şaşırdım arkadaşlar. ev halkını ayağa kaldırıyo horoz gibi bişey bu ... Gün içindede çığlım atıyo sanki devamlı yanında olmamı istiyo başka bir odaya gidince yırtıyo kendini NE YAPALİRiM?:f04::exclamation:

bugrahan

New member
Cvp: Sabahın 5 inde çok yüksek sesle ötüyor hersabah !!!

klasik öten sultan sendromu :D :D..her sultan papağanı öter,ilgi istiyor sizden..size tavsiyem yanına eş alın,eş olunca birbirine ilgi gösterirler ve sizin ilgilenmenize pek gerek kalmaz.

sagocusero

New member

eevt öyle bagırmasını istemiyorsanız. Eş atin yanına olsun ben mutluyum diyorsanız :D bırakın kalsın öyle .D

lapola

New member

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim...:f10::f04:Onun derdi dışarı çıkmak ama çok ortama alışkın olmadığı için salamıyorum uzun süre ya kolumda duruyor yada kendini duvarlara vuruyor...bi oyun alanı onu oyalarmı dışarıda ?

mahir

New member

Sultan papağanları sabah saat 6-7 gibi hava aydınlanmaya başlayınca ötmeye başlarlar çığlık atarlar eş olursa da bunu yaparlar ama sesleri birazdaha azalabilir

mahir

New member

normaldir sultan papağanlarının sesi ötüşleri baya iyidir çok çıkar yapacak bişi yok yani :D

lapola

New member

fazladan yem veriyorum 10 dk susuyo :blank: Hiç bi çözüm yolu yokmu çok yüksek sesli :idea: dısarı cıkmak istiyo tahminimce cıkaramıyorumda ne önerebilirsiniz :huh:

sagocusero

New member

Kafesinin ilgilenicegi oyunckalar al :D daldrı al al , ballı kraker al as :D onları yer oynar :D ve susar :D

farukbas77

New member

Ama kuşunuz erkek ve konuşmak istiyorsanız.Oyuncak asmamalısınız.O sizin keyfinize kalmış.Benimki de aynı şekilde başka yere gidince çığlık atıyor ilgi istiyor.Eğer eş alırsanız bu sıkıntınızı giderirsiniz.Bir de arkadaşlar kuşlarınız sabah erkenden ötüyor ama yatarken üstünü örtüyormusunuz?

Zeynep

New member

eheheh sesleri çok gür kapıları kapalı, benim de kapım kapalı ve en arka odadayım. yine de sesleri kulağımın dibinde. :D benimki sabah ve akşam özellikle çok öter. eğer ev kalabalıksa.... ohoo kimseye tek kelime ettirmez:)

ayrıca evet geceleri ben örtüyorum mutlaka, soğuk oluyor çünkü

mahir

New member

ben üstüne hiç bişi örtmüyorum normalde ama malum havalar soğuk o yüzden örtüyorum yoksa benim kuşlarım ışıklar sönünce uyku vakti geldiğini anlayıp susarlar :)

lapola

New member

odam sürekli ısındığı için düşünmedim üşüme problemini ne ile örtebilirim kalın olursa havasız kalabilir çünkü??:huh:

farukbas77

New member

Evet kesinlikle örtün.Soğuk oluyor akşam sıcak olsa bile sabah ötmesi sizi uyandırıyor yani rahatsız ediyorsa örtün derim.

mahir

New member

farukbas77' Alıntı:
Evet kesinlikle örtün.Soğuk oluyor akşam sıcak olsa bile sabah ötmesi sizi uyandırıyor yani rahatsız ediyorsa örtün derim.
evet ama ben sabah erkenden açıyorum çünki üstü kapalıyken rahat olamıyorlar korkuyorlar gece örtüp sabah açıyorum

farukbas77

New member

Zaten öyle yapılması gerekir yoksa tabiki de korkarlar.Yoksa niye güneş doğmadı gibi düşüncelere kapılırlar:D:D

mahir

New member

farukbas77' Alıntı:
Zaten öyle yapılması gerekir yoksa tabiki de korkarlar.Yoksa niye güneş doğmadı gibi düşüncelere kapılırlar:D:D
az çok hayel edebiliyorum
Pakize = Mülayim kaç saat oldu niye hala güneş doğmadı
Mülayim = Kafesin üstünde örtü varda ondan
:D :D :D

farukbas77

New member

mahir' Alıntı:
farukbas77' Alıntı:
az çok hayel edebiliyorum
Pakize = Mülayim kaç saat oldu niye hala güneş doğmadı
Mülayim = Kafesin üstünde örtü varda ondan
:D :D :D
:D:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...