Rasladığınız en yaşlı Sultan papağanı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zafer Bey

New member
Arkadaşlar beslediğimiz hayvanların sağlığı kadar önemli olan bir hususta ömürlerinin uzunluğu,bu manada Sultan papağanlarının diğer hayvanlara oranla ortalama ömrü uzun sayılır.
Araştırmalarım neticesinde edindiğim bilgiler iyi bakılan bir kuşun 25 yıla kadar yaşabileceği doğrultusunda;peki bizim için bu bilgi teorikmi yoksa kesin bir bilgimi?
İşte bu noktada şimdiye kadar gördüğünüz en yaşlı Sultan papağanı kaç yaşındaydı bu soruyu sorarak pratik olarak bu bilginin güvenilirliğini azda da olsa tespit etmiş oluruz sanıyorum.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Rasladığınız en yaşlı Sultan papağanı?

Güzel Bi Konu :)

sagocusero

New member

5.5 :) yaşında sultan gördüm ben.. :) bizim aşagıdaki pet shopda ama satmıo onunmuş :) öyle dedi geçrketende yaşlıydı :)

nurcibrahim

New member

benim hatırladığım bir kişi kendisinde 12 yaşında bir sultan papaganı olduğunu söylemişti.
25 yıl yaşayabileceklerinide kendi adıma sanmıyorum...

safaxx

New member

benım dısı muhabbet kusum vardı 13 yasında öldü.sultanlar daha uzun omurlu yasadıkları goz onunde bulundurulursa ıyı bakım ve sartlarda 20 yıla rahat cıkarlar.

farukbas77

New member

Ben 30 yıla kadar çıktığını duymuştum.Ama tabi büyük cins papağanlara göre daha az yaşıyorlar mesla bir jako iyi bakım şartları altında 80 yıl kadar yaşıyabiliyormuş.

sagocusero

New member

farukbas77' Alıntı:
Ben 30 yıla kadar çıktığını duymuştum.Ama tabi büyük cins papağanlara göre daha az yaşıyorlar mesla bir jako iyi bakım şartları altında 80 yıl kadar yaşıyabiliyormuş.
aynen öyle :) keşke sultanlarda o kadar uzun ömürlü ola bilse :(

tebessum01

New member

Ama Bakarsanız Etrafımıza Hep Genc Sultanlar mevcut. Ve genel Olarak da hepımızdede Öyle Neredeyse.

hatratom

New member

17 yaşında Sultanım var ismi Jackie 6-12 aylık arası iken almıştım.İlk zamanlara göre yani genç yaşına göre biraz daha durgun. O da yaşlılıktan olsa gerek. Ama maaşallah sağlık problemi şuan yok inşallah Allahın izniyle elimden geldiği kadar uzun yaşatacağım
Özelliklerinide şöyle söyleyebilirim:
.Yaklaşık 50'den fazla kelime biliyor.
.9-10'a yakın taklit yapabiliyor.
.Benden de kopmuyor kereta

mrvkc001

New member

çok şanslısınız allah ömrünü uzun etsin benim çapkın hala beni ısırmakla ve benden kaçmakla meşgul :)

Benim baktığım albino tam yaş tespiti yapamıyorum ama gözlerinin etrafındaki tüyler dökülmüş ayakları buruşuk buruşuk kafası net bi şekilde kel gözleri tam görmüyo fazla ötmüyo tüyleriyle aklına gelirse ilgileniyo :D öyle işte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...