Paşayı eğitmeyi başaramıyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nik35

New member
Mesajlar
109
Konum
izmir
#1
paşayla bi türlü güven konusunu aşamadık ilk aldığımda nasılsa aynen öyle duruyo :( tek değişen hırlaması azaldı biraz baskada bişey yok evin içini çok iyi biliyor dışarı çıkarıyorum ama bir türlü kafesin içine girmiyor zorlamadıkça! Dal darı desen yüzüne bile baktığı yok hea Bizim şanslı çok seviyo dal darıyı onun yediğini görünce yemişti biraz ama sonrasında bi değişen yok bizim paşa hala paşa! valla bazen o kadar sinir oluyorum ki alıp elime öldüresim geliyo ya çok inatçı şerefsiz :) bi yol gösterin valla bu iş böyle gitmiycek..
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#2
Cvp: paşa !!

Şaka bile olsa böyle konuşmak "öldürürüm, **refsiz" vs demek olmaz. Onlar sendeki siniri stresi bile algılayıp uzaklaşırlar. Eğer eğitimde ilerleme sağlayamıyorsan bunda sultanın değil senin hatan olduğunu düşünürüm. Çünkü zeki olan ve eğitecek olan sensin. Bence sitede yazanları sıfırdan oku ve eve yeni gelmiş gibi eğitime başla. Hoş "Eğitim Cehaleti Alır, Eşeklik baki kalır!." kuş illa olmayacak derse de olmaz. O zaman da paşayı ya öyle kabullen ya da üretim yapacak bir arkadaşına ver. Ama sakın kuşa eziyet etme. Gerekirse eğitimli bir kuş alır rahat edersin.

Konu başlığı da düzenlenmiştir.
 

yakamoz33

New member
Mesajlar
371
Yaş
33
Konum
şanlıurfa
#3
Cvp: Paşayı eğitmeyi başaramıyorum!

Sedat ebini dediğine katılıyorum. Kuşalara ilk zamanlar onların izin verdiği kadar yaklaşamak lazım.Sonrası kendiliğinden gelecektir.:gozkirp:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...