Papağanlarım birbirine alışmıyor

Fmc25

Member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba arkadaşlar.
İki tane sultan papağanı sahibiyim. 2 yıl önce dişi bir sultan papağanı almıştım adı limon. Bir buçuk yıl kadar tek başına kaldı deliriyordu tek başına, en son biz buna bi eş alalım dedik. 6 ay önce de erkek olan maşuğu aldık ancak 6 ay süresince maşuk limona hiç yaklaşmadı hatta ısırıyor saldırıyor. Limon onu çok seviyor o nereye gidiyorsa limonda hemen yanına gidiyor kur ötüşleri yapıyor eğiliyor çiftleşmek istiyor ama maşuğun hiç umurunda değil ben bu kuşları nasıl alıştıracam birbirlerine. Maşuk evde tek benim elime geliyor sakin olmasına ve beni çok sevmesine rağmen benide ısırıyor bir anda, niye ısırıyor anlamıyorum. Maşuk yastıklara çoraplara kıyafetlere filan ötüyor. Ne yapmam lazım yardım edin lütfen.
EF20A236-73F2-414B-9349-B5E7C67815F7.jpeg
876875D1-F600-441F-A70B-FEE0FDBEC14F.jpeg

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
bir süre ayrı kafeslere koyabilirsiniz. Tabiki kafesleri yan yana olacak.
Zamanında benimde başıma gelmişti erkek dişiyle veya dişiyle erkek ile hiç ilgilenmeyebilir. Beğenmeyebilir.

Fmc25

Member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
6 ay aynı kafeste kaldığı halde böyle ayrı kafese koyarsak düzelirmi? Düzelmezse ne yapmalıyım?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Bir de öyle deneyin isterseniz. Hiç birbirlerine alışmayabilir de.

Fmc25

Member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama maşuk yastık filan gördümü deliriyor onu istiyor ona çok güzel ötüşler yapıyor. Daha önceden böyle bişey duydunuzmu normal mi acaba? Bazen kafasında tahtalar eksik diyorum.