Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jeren

Moderator
Mesajlar
4,818
Yaş
37
Konum
İstanbul
#1
Ben Bulutu ilk aldığımda pek bilgi sahibi değildim öncesinde muhabbet kuşu beslemiştim ama papağan konusunda fikrim yoktu. Sonrasında forumumuza üye oldum. Zamanla araştırdıkça ve uyguladıkça Bulut ile aramda bir bağ oluşmaya başladı. Eve geldiğimde bana ıslık çalması, üzgünsem melodik ötüp kafesin içinde koşması ilgimi ona çekmeye çalışması. O çok yabani korkak olan Bulut zamanla bir tek bana yanaşmaya başladı. Öyle çok içli dışlı değildik ama ona seslendiğimde kafesinden cevap verirdi muhabbet ederdik. Eğer eve geç gelmişsem önce bir güzel beni fırçalar sonrasında ıslık çalardı :)
Bir gün dışarı salışımda burnu kanamıştı çekinerek yaklaşmıştım kanı temizlemem gerekiyordu ama iyi birşey yapacağımı anladı herhalde dokunmama izin vermişti. Zor bir karaktere sahip oluşu benim çok inatçı oluşum; dışarıdan çok fazla evcil görünmesede benimle onun arasında çok kuvvetli bir bağ oluşturdu.
Sonrasında ailemize Erhan Beyden aldığım Yağmur eklendi. Yağmur çok dik başlı ve asi bir kızdı. Ama benim inadıma dayanamayıp pes ediyordu. Az elimi kanatmadı, az duvarlara toslamadı ama zamanla o da beni izler oldu. Hareketlerimi gözlemliyordu. Hatta bir keresinde evde el çırparken uçup elime konmuştu sesin nerden geldiğini anlmaya çalışıyordu. Papağanlarınızı evlatlarınız gibi görür ilgilenirseniz mutlaka aranızla inanılmaz bir bağ oluşuyor.

Sizin hikayeniz nedir?
 

ömer02

New member
Mesajlar
3,710
Yaş
30
Konum
Adıyaman
#2
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Slm Arkadaşlar Ben önce başımdan geçen olayı anlatayım daha sonra sizinde varsa böyle başınıza gelen güzel olaylar anlatırsanız sevinirim Yanlış değilsem 7-8 sene önce ilk çiftim olan muhabbet kuşumu zorda olsa aldım.İlk günler anneden yediğim fırçanın haddi hesabı yok Aradan birkaç gün geçtikten sonra annem benden daha çok ilgilenmeye başladı Çok seviyordum kuşlarımı her şeyin en iyisini onlar için yapmaya çalışıyordum çok sevinçliydim kuşlarımı yazın balkon demirine asardım serin güzel havalı bir yerdi gece de içeri almazdım çocuk aklı rahat eder diye… Köyde düğün var kuşum bana geleli 5-6 ay felan oldu köye gidip 3 gün köyde kalacağız sinekliği olmayan pencereye kuşlarımı astım malum Adıyaman sıcak serin olsun kafes 4-5 tane yemlik 2 tane suluk taktım ne olur ne olmaz diye.. Sonra köye gittik 3 gün sonra geldik düşünemedim kafesin üzerine kedi atlamış. Çok şükür cankuşlarım ölmemiş. Tabi benim haberim yok bahçe kapısından içeri girdim. İnanmazsınız yan komşum kuşların armut ağacında üç gündür bekliyorlar dedi..İçeri girdim kafese baktım . Kafes yerde çocuk aklımla ne yapacağımı şaşırdım. Canım kuşlarım kendisi içeri geldi. Bu anımı hiç unutamam ondan sonra daha çok bağlandım. Sonra çaldılar kuşlarımı…. Onlardan sonra 10 – 11 çift muhabbet kuşum , İspinoz çiftim ,şuan elimde olan papağanım hiç birisi onlar gibi olmadı..

Kaynak: http://www.sultanpapaganlari.com/konu-kuslariniz-ile-ilgili-anilariniz.html

Demiştim daha önce ki konumda;

Papağanım bu yazıyı o konuya yazdığımda geleli 2 ay olmuştu.Şakir bize İlk geldiğinde ufak tefek ısırma huyu vs olsa da daha sonra baya kaynaştık..Eğitim vermeye başladım ısırma huyu gitti ele gelmeye başladı sonra bununla yetinemem dedim Benim kuşum çağırdığımda gelmeli dedim kendi kendime.. Ki öyle de oldu "Gel" komutunu öğrettim oğluma.. sonra bi eşi olmalı dedim İlk aldığımız dişide çıkan aksaklıklar sebebi ile geri verdim 2. eşiyle tanıştı daha sonra bu kızımızın adını Fıstık kurduk.Fıstıkla 13. gün çiftleşmeye başladı. 2 başarısız kuluçkanın ardından Fıstık öldü.. Şakirde dayanamayıp kaçtı... (Detayı konularımda)

Forumumuza üye olma sebebimi de bu şekilde kaybettim... :(
 

TaMeR34

New member
Mesajlar
587
Yaş
31
Konum
İstanbul/AnadoluHisarı
#3
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

benimde ilk kuşum daha yeni bir ay olacak olan mira'm(mira = geceleri yunus balıklarına yönünü gösteren yıldız) büyük bir hevesle bundan bir ay önce mirayı aldım eve geldiğimde babam pek memnun olmadı bu olaydan, mirada ilk bir hafta çok yabancılık çekti o kadar ısırıyor, tıslıyordu ki bu kuş doğadan mı yakalanıp geldi dedim kendi kendime, sonralarda kardeşimde çok sevdiği için ben gün içinde işteyken o ilgilendi ve vahşiliğini kırdık miranın eve ilk geldiğinde bundan hiç hoşnut olmayan babam bile mirayı seviyor gidip kafasını seviyor düşünün kendini ne kadar sevdirdi evi pisleteceğinden anneminde istememesinden korkmuştum fakat o tam aksine benden daha çok sevdi mirayı mira artık akşamları uyku dışında kafese girmiyor sabahtan akşama kadar kafesin üzerinde ve hiç bir yere kaçmıyor biz ona çok alıştık daha şimdiden, hani artık konuşması bizim için önemli değil onu sevmek hepimize fazlası ile yetiyor inşallah bizi üzmez :)
 

BaharKrc

New member
Mesajlar
1,174
Yaş
34
Konum
Bursa
#4
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Yaklaşık 20 gün önce ilk sultanımla bir petshopta karşılaştık.. O gün annem için onu hediye almaya karar verdik.. Hemen eve getirdik.. Annemde çok sevmişti onu :) Ama internette şöyle bir araştırma yapıp foruma üye olup bilgi alınca dişilerin ne yazık ki konuşamadığını öğrendim.. Ne yazık ki kandırılmıştım :mad: Bana konuşabileceği söylendiği için almıştım çünkü.. Daha önce bununla alakalı hiç bir bilgim yoktu.. Sonra onu kandırıldığım için başka bir ( tanıdığım ) petshopa götürdüm.. Kandırıldığımı kanıtlamak istedim :) Ve orda şimdiki oğlum Baronu görüp aşık oldum resmen :) Tabi annemde.. Ben etrafı dolaşırken bir de baktım ki annem çoktan pazarlığa oturmuş bile. Kızımızı çiftleşme döneminde geri almak şartıyla orada bırakıp oğlumuzu alıp evimize geldik...

Daha tam anlamıyla bizi sevdiği söylenemez aslında.. Kafesine yaklaştıkça cıyak cıyak bağırmaya ve deli gibi uçmaya çalışıyor :) Henüz alışamadığımız için sürekli kafes dışında tutamıyorum ne yazık ki.. Yavaş yavaş beni sevmeye başlıyor sanırım.. Bütün gün üzerinden ayrılmayan bir çift gözüm en nihayetinde :blank:

Bir çok evcil besledim bu zamana kadar.. Ancak sultan aşkı bambaşkaymış :) Bugün yeni kafesimizi almaya gittiğimde kızımı da ziyaret ettim.. Keyfi ve sağlığı gayet yerinde.. Büyümeye devam ediyor :) Baron bize alıştıktan sonra ki ilk işimiz aralarındaki aşkı izlemek olacak :) Yani anlayacağınız yakında kız istemeye gidiyoruz :alkis:

Ben onları çok seviyorum ve kolay kolay kopamayacağım :) Annem için başka bir hediye düşünmeye başlasam hiç fena olmaz sanırım :blush: :blush:
 

Jeren

Moderator
Mesajlar
4,818
Yaş
37
Konum
İstanbul
#5
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Daha başka güzel hikayeler vardır diye umut ediyorum. Hikayelerini paylaşan arkadaşlarıma da teşekkürler ;)
 

dgarge

New member
Mesajlar
32
Yaş
18
Konum
antalya
#7
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

ben önceden çok muhabbet kuşu beslemiştim ama onlar ölünce bayabi üzüldüm bikaç ay sonra 1 hayvan beslemedikçe hayatın çok sıkıcı olduğunu hissettim ve 1 kuş almaya karar verdim cennet papağanı alacaktım ama kardeşlerin sultan papağanı diyorlardı bende petshopa gittiğimde kararsız kaldım ama sultan papağanı çok dikkatimi çekti ve onu aldım ama aldığımda farkettimki 1 tırnağı yok ve kanat altlarında hep küçük küçük yaralar var ama kısa sürede neşesine kavuştu ve gün elektirikler kesildi kuşda salınıktı ama daha evcil değildi ben kilimanın üstünden yavaşça aldım ve kafasını sevmeye başladım ve ondan sonra evcilleşti .
 

Açelya

Active member
Mesajlar
6,662
Yaş
36
Konum
İzmir
#8
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

benim aşkım kuşum muhabbet kuşum vardı ancak mahalledeki petshopta çikoyu görünce gözüm dönmüştü.hemen eve gelip başladım araştırmaya.derken forumumuzu buldum.önce herşeyi okudum sonra bir üyenin tavsiyesiyle boncugumu aldığım yere gittim.önce pearl türü yavru birkuş almıştım ama aklım boncuktada kalmıştı ama adam 200tl istemişti.sebebide yanındaki albinodan boncuk demeyi öğrenmiş olmasıydı konuşuyordu yani :)

neyse akşam iş çıkışı eşim kuşu gördü pekte çikindi serseri , ben dedim bir kuş daha vardı bir görsen bayılırsın ama çok para istedi dedim.hadi bir bakalım dedik ye gidip boncugumu aldık.

her sabah neşeli ıslıklarla ve konuşmalarla uyanıyoruz hemde aynı saatte :) 06.15. ama biz hiç şikayet etmedik bugune kadar.ben eve gelince hemen ötmeye başlar.ben diğer odadan ıslık çalarım hemen cevap verir.sürekli yanıma.hele pc başındaysam o da pc başında.

hayatımın en büyük değerlerinden biri.gözünün içine bakıyorum ona birşey olacak diye.bazı sabahlar ötmüyor korkarak gidip bakıyorum neden ötmüyor diye.biraz küstük az önce göğsünü kontrol etmek için kaşırken yakaladım onu bozuk atıyor bana ama yarın barışırız.iyi ki var benim oğlum.kısa bir zaman için bir albino gelin alıcam oğluma (haber bekliyorum şuanda) inşallah mini mini yavrularımız da olacak :D
 

apache

New member
Mesajlar
535
Yaş
31
Konum
bursa
#9
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

sultan besleyenlerin çoğu önceden muhabbet beslemiş benim gibi
ben apache yi aldıktan sonra çocuklar gibi heyecanlı ve mutluydum
bugün bol ıslıklı ötüşlerini yaptı bu keyif paha biçilemezdi
 

AhmetŞ

Active member
Mesajlar
9,328
Yaş
34
Konum
Bursa
#11
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Herşey bir kuş almaya karar vermemiz ile başladı, eşimle bir muhabbet kuşu alıcaktık, daha sonra biraz daha büyüğünü alabiliriz diye düşünüp cennet papağanı baktık, o sırada sultanları gördüm, hemen araştırdım ve sitemizi buldum, üye oldum eksiksiz ve soluksuz okudum, çıktılar aldım notlar doldurdum koca bir ajandaya tüm siteyi harf harf yazdığımı farkettim :) tabi, eşim renklerinden dolayı cennetleri istesede sultanımızı yani çakiyi aldık, çaki 1 yaşına yakın ve tüyleri aşırı bakımsız bir kuştu, aldığımız gün kayın pederimle kırık olan kuyruk tüylerini yoldu tavuk gibi kalmıştı, bir hafta onunla başbaşa kaldık evde o bir hafta içinde parmağımı kaç kere kanattı bilmiyorum resmen oluk oluk kanlar akmıştı, daha sonra Ömer kardeşimin o muhteşem eğitim konusunu okudum, parmağımı ısırdıında çok sinirlenip ona kızdım ve 10 dakka yanlız bıraktım geldiğimde tekrar ısırmanın kötü birşey olduğunu ona anlattım bir insana anlatır gibi o günden sonra çaki birdaha hiç parmağımı ısırmadı elimle tutsam bile, daha sonra sopaya, ele gelme, kendini sevdirme, ve babacım demeye başlamıştıki, ona söz verdiğim gibi tüm eğitim aşamaları tamamlayınca eşini almaya karar verdim, 2 ay boyunca wf dişi aradım, şehir içi şehir dışı ancak bir türlü bulamadım, en sonunda cekumuzu bir eskişehirde bir arkadaştan ücretsiz denebilecek bir fiyata (20TL) satın aldım, ve daha eve ilk geldiği anda kur ötüşleri başladı, bir kaç gün sonra ceku (dişi) çakinin(erkek) kuyruğunu, çakide cekunun kafasındka tüyleri kopardı. ama en güzel aşklar kavga ile başlar dedik kabullendik kızımızı :) ama kızımız bir türlü ecilleştirmedim, çok uğraşmama rağmen sadece sopaya geliyor, elimi uzatmaya korkuyorum açıkcası :D ilk 2 kuluçkaları boş çıktı (ilk 4 yumurta) şu an 2. kuluçkaya hazırlanıyorlar. pazarteside çakılımızı (mubiş) aldık parmağımızdan inmiyor kendini sevdirme öptürme ne ararsan var.:)
 

Jeren

Moderator
Mesajlar
4,818
Yaş
37
Konum
İstanbul
#12
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

AhmetŞ' Alıntı:
Herşey bir kuş almaya karar vermemiz ile başladı, eşimle bir muhabbet kuşu alıcaktık, daha sonra biraz daha büyüğünü alabiliriz diye düşünüp cennet papağanı baktık, o sırada sultanları gördüm, hemen araştırdım ve sitemizi buldum, üye oldum eksiksiz ve soluksuz okudum, çıktılar aldım notlar doldurdum koca bir ajandaya tüm siteyi harf harf yazdığımı farkettim :) tabi, eşim renklerinden dolayı cennetleri istesede sultanımızı yani çakiyi aldık, çaki 1 yaşına yakın ve tüyleri aşırı bakımsız bir kuştu, aldığımız gün kayın pederimle kırık olan kuyruk tüylerini yoldu tavuk gibi kalmıştı, bir hafta onunla başbaşa kaldık evde o bir hafta içinde parmağımı kaç kere kanattı bilmiyorum resmen oluk oluk kanlar akmıştı, daha sonra Ömer kardeşimin o muhteşem eğitim konusunu okudum, parmağımı ısırdıında çok sinirlenip ona kızdım ve 10 dakka yanlız bıraktım geldiğimde tekrar ısırmanın kötü birşey olduğunu ona anlattım bir insana anlatır gibi o günden sonra çaki birdaha hiç parmağımı ısırmadı elimle tutsam bile, daha sonra sopaya, ele gelme, kendini sevdirme, ve babacım demeye başlamıştıki, ona söz verdiğim gibi tüm eğitim aşamaları tamamlayınca eşini almaya karar verdim, 2 ay boyunca wf dişi aradım, şehir içi şehir dışı ancak bir türlü bulamadım, en sonunda cekumuzu bir eskişehirde bir arkadaştan ücretsiz denebilecek bir fiyata (20TL) satın aldım, ve daha eve ilk geldiği anda kur ötüşleri başladı, bir kaç gün sonra ceku (dişi) çakinin(erkek) kuyruğunu, çakide cekunun kafasındka tüyleri kopardı. ama en güzel aşklar kavga ile başlar dedik kabullendik kızımızı :) ama kızımız bir türlü ecilleştirmedim, çok uğraşmama rağmen sadece sopaya geliyor, elimi uzatmaya korkuyorum açıkcası :D ilk 2 kuluçkaları boş çıktı (ilk 4 yumurta) şu an 2. kuluçkaya hazırlanıyorlar. pazarteside çakılımızı (mubiş) aldık parmağımızdan inmiyor kendini sevdirme öptürme ne ararsan var.:)
Çakıl ismi çok şeker olmuş :)
 

Klf57

New member
Mesajlar
233
Yaş
32
Konum
Fransa
#13
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Komsumun kardesinin dugunu icin gitme nedeninden dolayi kusunu bana 3 gunlugune emanet etmesiyle baslamisti bnm sultan askim
3 dolu dolu gun hayran kalmistim ona

Ötüsü hareketleri islik calarken bir ayagini kaldirmasi hayran birakmisti béni kendine
Evimizin ne kadar bos oldugunu anladim sonra

Komsum geri geldiginde ve kusunu vercegi'm Zaman aglamistim ayriliyorum Die
Esimi telefonla arayip alexin gittigini solemistim aglayarak :)

Ne kadar uzuldugumu gorup hemen ayni aksam internetten aradik ve ertesi gun icin anlasmistik
Kafes yok hicbisi yok :)
Komsumda yedek bi kafes vardi aldik ve yola ciktik
Uzun zamandir bu kadar heyecanlanmamistim

Onu aldigimizda bi kere otmustu sonra uzun sûre otmedi
Disi sandik gunlerce kizim Die sevdik
Bi gece oturup tv izliyorken basladi isliklar calmaya
Iste ozaman evimizin nesesi gelmisti

Yas oLaRak buyuktu Ama sevgimizle kisa zamanda evcillesti
Simdi omzumuzdan inmiyor pcde ipadda bisi yapmak ne mumkun yemek yemek iskence haline geldi evden ciktigimda aklim hep onda
Iyiki sahiplenmisiz diyorum

Ve o yokken yalnizken varligi ugur getirdi ve evimizde yeni bir uyeyle Daha tanisicak bir kac ay sonra
Simdiki tek dilegim esimi ona bir arkadas es almak icin ikna edebilmek
Buda gerceklesirse Ben Daha ne isterimki :)
 

umayda

New member
Mesajlar
488
Yaş
40
Konum
Adana
#14
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Konu için teşekkür ederim, çok beğendim.

12 yıl önce öğrenci evinde iken ilk muhabbetim olan "zilli" yi almıştım, sürekli dışarıdaydı ve eğitimliydi.
Okul bittince mecburen eve geldim, annemler bir yakınlarına vermişler "zilli" yi ( Limonu eve getirince öğrendim ) bana ise kaçtığını demişlerdi..

5-6 ay önce tüm çevreme kuş almak istediğimi söylemeye başladım, aklımda ise kakadu var :p hemen hemen hergün internetten araştırma yapıyordum, hatta kakadu yumurtası alıp büyütmeyi bile göze almıştım, derken sitenizle pardon artık sitemizle karşılaştım, üye oldum, okuyabildiğim kadar çok konuyu, okumak, araştırmak ve öğrenmek istiyordum. (bakımları, dilleri, eğitimleri, hastalıkları, davranışları, türleri, cinsiyetleri..) Sultanların daha uygun olmaları nedeni ile kakadudan vaz geçip sultanlara yönelmiştim. 2 hafta kadar sultan aradım, sırasıyla önceliğim, albino, wf, lutino ve pied ti. ama ne gezer adanada bunları bulmak :)... bir toptancı hafta sonu yeni sultanların geleceğini söylemişti ( beni kandırdı, geldiğini ve hepsini toplu verdiğini söyledi) derken, araştırmalarımla üretim yapan bir arkadaşa ulaştım, kendinde sultan yoktu ama bendeki kuş sevgisini gördükten sonra bana yardımcı olmak istiyordu, hatta kendisindeki jako ya bakmam için bana teklifte bile bulundu. ( kakadu olsaydı atlardım :) ).
Derken kendisinin sayesinde yerli üretim olan bir lutino bulduk, 3 aylık tı, durgun, halsizdi. bana alma desede (inadım ya kafaya koydum bir kere) aldım Limonu. Biraz inatçı, baya bi kıskanç ama iyi anlaşıyoruz :)...
 

Jeren

Moderator
Mesajlar
4,818
Yaş
37
Konum
İstanbul
#15
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

umayda' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Konu için teşekkür ederim, çok beğendim.

12 yıl önce öğrenci evinde iken ilk muhabbetim olan "zilli" yi almıştım, sürekli dışarıdaydı ve eğitimliydi.
Okul bittince mecburen eve geldim, annemler bir yakınlarına vermişler "zilli" yi ( Limonu eve getirince öğrendim ) bana ise kaçtığını demişlerdi..

5-6 ay önce tüm çevreme kuş almak istediğimi söylemeye başladım, aklımda ise kakadu var :p hemen hemen hergün internetten araştırma yapıyordum, hatta kakadu yumurtası alıp büyütmeyi bile göze almıştım, derken sitenizle pardon artık sitemizle karşılaştım, üye oldum, okuyabildiğim kadar çok konuyu, okumak, araştırmak ve öğrenmek istiyordum. (bakımları, dilleri, eğitimleri, hastalıkları, davranışları, türleri, cinsiyetleri..) Sultanların daha uygun olmaları nedeni ile kakadudan vaz geçip sultanlara yönelmiştim. 2 hafta kadar sultan aradım, sırasıyla önceliğim, albino, wf, lutino ve pied ti. ama ne gezer adanada bunları bulmak :)... bir toptancı hafta sonu yeni sultanların geleceğini söylemişti ( beni kandırdı, geldiğini ve hepsini toplu verdiğini söyledi) derken, araştırmalarımla üretim yapan bir arkadaşa ulaştım, kendinde sultan yoktu ama bendeki kuş sevgisini gördükten sonra bana yardımcı olmak istiyordu, hatta kendisindeki jako ya bakmam için bana teklifte bile bulundu. ( kakadu olsaydı atlardım :) ).
Derken kendisinin sayesinde yerli üretim olan bir lutino bulduk, 3 aylık tı, durgun, halsizdi. bana alma desede (inadım ya kafaya koydum bir kere) aldım Limonu. Biraz inatçı, baya bi kıskanç ama iyi anlaşıyoruz :)...
Ben teşekkür ederim hikayenizi bizimle paylaştığınız için :)
 

AhmetŞ

Active member
Mesajlar
9,328
Yaş
34
Konum
Bursa
#16
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

cerduran' Alıntı:
AhmetŞ' Alıntı:
Herşey bir kuş almaya karar vermemiz ile başladı, eşimle bir muhabbet kuşu alıcaktık, daha sonra biraz daha büyüğünü alabiliriz diye düşünüp cennet papağanı baktık, o sırada sultanları gördüm, hemen araştırdım ve sitemizi buldum, üye oldum eksiksiz ve soluksuz okudum, çıktılar aldım notlar doldurdum koca bir ajandaya tüm siteyi harf harf yazdığımı farkettim :) tabi, eşim renklerinden dolayı cennetleri istesede sultanımızı yani çakiyi aldık, çaki 1 yaşına yakın ve tüyleri aşırı bakımsız bir kuştu, aldığımız gün kayın pederimle kırık olan kuyruk tüylerini yoldu tavuk gibi kalmıştı, bir hafta onunla başbaşa kaldık evde o bir hafta içinde parmağımı kaç kere kanattı bilmiyorum resmen oluk oluk kanlar akmıştı, daha sonra Ömer kardeşimin o muhteşem eğitim konusunu okudum, parmağımı ısırdıında çok sinirlenip ona kızdım ve 10 dakka yanlız bıraktım geldiğimde tekrar ısırmanın kötü birşey olduğunu ona anlattım bir insana anlatır gibi o günden sonra çaki birdaha hiç parmağımı ısırmadı elimle tutsam bile, daha sonra sopaya, ele gelme, kendini sevdirme, ve babacım demeye başlamıştıki, ona söz verdiğim gibi tüm eğitim aşamaları tamamlayınca eşini almaya karar verdim, 2 ay boyunca wf dişi aradım, şehir içi şehir dışı ancak bir türlü bulamadım, en sonunda cekumuzu bir eskişehirde bir arkadaştan ücretsiz denebilecek bir fiyata (20TL) satın aldım, ve daha eve ilk geldiği anda kur ötüşleri başladı, bir kaç gün sonra ceku (dişi) çakinin(erkek) kuyruğunu, çakide cekunun kafasındka tüyleri kopardı. ama en güzel aşklar kavga ile başlar dedik kabullendik kızımızı :) ama kızımız bir türlü ecilleştirmedim, çok uğraşmama rağmen sadece sopaya geliyor, elimi uzatmaya korkuyorum açıkcası :D ilk 2 kuluçkaları boş çıktı (ilk 4 yumurta) şu an 2. kuluçkaya hazırlanıyorlar. pazarteside çakılımızı (mubiş) aldık parmağımızdan inmiyor kendini sevdirme öptürme ne ararsan var.:)
Çakıl ismi çok şeker olmuş :)
abla o akdar yazıdan çakılımı seçtin :D
 

Jeren

Moderator
Mesajlar
4,818
Yaş
37
Konum
İstanbul
#17
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

AhmetŞ' Alıntı:
cerduran' Alıntı:
AhmetŞ' Alıntı:
Herşey bir kuş almaya karar vermemiz ile başladı, eşimle bir muhabbet kuşu alıcaktık, daha sonra biraz daha büyüğünü alabiliriz diye düşünüp cennet papağanı baktık, o sırada sultanları gördüm, hemen araştırdım ve sitemizi buldum, üye oldum eksiksiz ve soluksuz okudum, çıktılar aldım notlar doldurdum koca bir ajandaya tüm siteyi harf harf yazdığımı farkettim :) tabi, eşim renklerinden dolayı cennetleri istesede sultanımızı yani çakiyi aldık, çaki 1 yaşına yakın ve tüyleri aşırı bakımsız bir kuştu, aldığımız gün kayın pederimle kırık olan kuyruk tüylerini yoldu tavuk gibi kalmıştı, bir hafta onunla başbaşa kaldık evde o bir hafta içinde parmağımı kaç kere kanattı bilmiyorum resmen oluk oluk kanlar akmıştı, daha sonra Ömer kardeşimin o muhteşem eğitim konusunu okudum, parmağımı ısırdıında çok sinirlenip ona kızdım ve 10 dakka yanlız bıraktım geldiğimde tekrar ısırmanın kötü birşey olduğunu ona anlattım bir insana anlatır gibi o günden sonra çaki birdaha hiç parmağımı ısırmadı elimle tutsam bile, daha sonra sopaya, ele gelme, kendini sevdirme, ve babacım demeye başlamıştıki, ona söz verdiğim gibi tüm eğitim aşamaları tamamlayınca eşini almaya karar verdim, 2 ay boyunca wf dişi aradım, şehir içi şehir dışı ancak bir türlü bulamadım, en sonunda cekumuzu bir eskişehirde bir arkadaştan ücretsiz denebilecek bir fiyata (20TL) satın aldım, ve daha eve ilk geldiği anda kur ötüşleri başladı, bir kaç gün sonra ceku (dişi) çakinin(erkek) kuyruğunu, çakide cekunun kafasındka tüyleri kopardı. ama en güzel aşklar kavga ile başlar dedik kabullendik kızımızı :) ama kızımız bir türlü ecilleştirmedim, çok uğraşmama rağmen sadece sopaya geliyor, elimi uzatmaya korkuyorum açıkcası :D ilk 2 kuluçkaları boş çıktı (ilk 4 yumurta) şu an 2. kuluçkaya hazırlanıyorlar. pazarteside çakılımızı (mubiş) aldık parmağımızdan inmiyor kendini sevdirme öptürme ne ararsan var.:)
Çakıl ismi çok şeker olmuş :)
abla o akdar yazıdan çakılımı seçtin :D
evet :)
 

xıdır

New member
Mesajlar
3,647
Yaş
39
Konum
İstanbul/Ümraniye
#19
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

ne güzel anlatmışsınız :) ben tordah arkadaşımızda aldım şımarığımı gelir gelmez elime geldi kafasını kaşıttı yani hiç zorlanmadım:)halende öyledir ara sıra asilikleri olsada gül gibi geçinip gidiyoruz en kısa zamanda bir gelin isteyecez:) herkes şimdiden düğüne davetlidir:)
 

Jeren

Moderator
Mesajlar
4,818
Yaş
37
Konum
İstanbul
#20
Cvp: Papağanınızla aranızdaki bağı anlatabilir misiniz?

xıdır' Alıntı:
ne güzel anlatmışsınız :) ben tordah arkadaşımızda aldım şımarığımı gelir gelmez elime geldi kafasını kaşıttı yani hiç zorlanmadım:)halende öyledir ara sıra asilikleri olsada gül gibi geçinip gidiyoruz en kısa zamanda bir gelin isteyecez:) herkes şimdiden düğüne davetlidir:)
herkes sizin kadar şanslı olamıyor tabii :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...