Papaganimin tüyleri neden böyle yardımcı olabilecek var mı?

ekrmgrkn

New member

Ptshoptan aldım en küçükleri ve insana en yakını buydu birazda görünce içim acıdı orda birakamadim.Adam düzelir dedi tuyde dedi ama bilemiyorum.Bilgili arkadaşlar düşüncelerini aktarirlarsa cok memnun olurum

raifmeric

New member
Tabii ki düzelir siz hiç canınızı sıkmayın. İyi bakım yapılmamış ve o daracık kafeslerde hırpalanmış. Sağlıklı olması yeterli. Çimlenmiş buğday ile meyve ve sebze verin düzenli olarak düzelir

ekrmgrkn

New member
raifmeric' Alıntı:
Tabii ki düzelir siz hiç canınızı sıkmayın. İyi bakım yapılmamış ve o daracık kafeslerde hırpalanmış. Sağlıklı olması yeterli. Çimlenmiş buğday ile meyve ve sebze verin düzenli olarak düzelir
Suyuna vitamin takviyesi yapiyorum.Dal darı ve yemini iyi yiyor ama cok hareketli.Sebze yediremedim.Haslayip suyuna ilave yapicam.internetten kuş banyosu için özel sıvı siparişi verdim.Dediğiniz gibi buğdayda cimlendiririm.Baska yapmam gereken birşey var mi?Bir arkadaş tüyleri kiriksa çekebilirsiniz dedi.Kuyruk tüyleri süpürge gibi dağınık toplu değil.Acaba kırık mi?Kiriksa çekmeye içim el vermez zaten.

Yeni kusunuz hayirli olsun oncelikli olarak kafesinizi degistirmelisiniz bu tur kafesler kuslarin yön duyularini bozuyor ve hareket yeteneklerini kisitliyor arkadasimizin dedigi gibi cimlendirme yapin bunun yani sira yumurta mamasi haslanmis misir bezelye kirmizi salcalik biber subye kemigi (alci olmayacak dogal olmasinda fayda var) taze nane verebilirsiniz bu arada kusunuz muhtemelen disi olabilir

newceri

Active member
Eczaneden devit 3 vitamini alın ve haftada 1-2 defa yiyeceği kadar mamaya 1 damla damlatın daha sonra havanın esmediği günlerde en az yarım saat güneşte kalmasını sağlayın. 30 derece üstü aşırı sıcak olursa 15 dk yeterli. Güneş banyosundan sonra içeri aldığınızda banyo yapmasını sağlayın. Kafesinde kenevir tohumu bulunsun. Günde en az 1 saat uçmasını sağlayın. Polivitamin gibi bir multivitamini haftada 1-2 defa mamasına pirinç tanesi kadar ilave edin. 1 aya kalmaz güneş gibi parlar. Geçmiş olsun.

ekrmgrkn

New member
erkanmedeni®' Alıntı:
Yeni kusunuz hayirli olsun oncelikli olarak kafesinizi degistirmelisiniz bu tur kafesler kuslarin yön duyularini bozuyor ve hareket yeteneklerini kisitliyor arkadasimizin dedigi gibi cimlendirme yapin bunun yani sira yumurta mamasi haslanmis misir bezelye kirmizi salcalik biber subye kemigi (alci olmayacak dogal olmasinda fayda var)  taze nane  verebilirsiniz bu arada kusunuz muhtemelen disi.
Teşekkür ederim.Kafes konusunu aldıktan sonra öğrendim.İlk fırsatta yenileyeceğim.Dişi dediniz ama öterken çok melodik ötüyor.Satıcı erkek olduğunu söylemişti.Ayrıca kuyruğu da banyo yaptıktan sonra biraz toplandı.Sabah sabah Alican'ın banyo tıkırtısına uyandım :)

ekrmgrkn

New member
newceri' Alıntı:
Eczaneden devit 3 vitamini alın ve  haftada 1-2 defa yiyeceği kadar mamaya 1 damla damlatın daha sonra havanın esmediği günlerde en az yarım saat güneşte kalmasını sağlayın. 30 derece üstü aşırı sıcak olursa 15 dk yeterli. Güneş banyosundan sonra içeri aldığınızda banyo yapmasını sağlayın. Kafesinde kenevir tohumu bulunsun. Günde en az 1 saat uçmasını sağlayın. Polivitamin gibi bir multivitamini  haftada 1-2 defa mamasına pirinç tanesi kadar ilave edin.  1 aya kalmaz güneş gibi parlar. Geçmiş olsun.
Suyuna Avisol-A vitamin ilave ediyorum. A,D,E,C vitamin desteği var içerisinde  yeterlidir sanırım.

newceri

Active member
ekrmgrkn' Alıntı:
newceri' Alıntı:
Eczaneden devit 3 vitamini alın ve  haftada 1-2 defa yiyeceği kadar mamaya 1 damla damlatın daha sonra havanın esmediği günlerde en az yarım saat güneşte kalmasını sağlayın. 30 derece üstü aşırı sıcak olursa 15 dk yeterli. Güneş banyosundan sonra içeri aldığınızda banyo yapmasını sağlayın. Kafesinde kenevir tohumu bulunsun. Günde en az 1 saat uçmasını sağlayın. Polivitamin gibi bir multivitamini  haftada 1-2 defa mamasına pirinç tanesi kadar ilave edin.  1 aya kalmaz güneş gibi parlar. Geçmiş olsun.
Suyuna Avisol-A vitamin ilave ediyorum. A,D,E,C vitamin desteği var içerisinde  yeterlidir sanırım.
 Günlük suyuna damlatılan dozu düşük bir ürün ve tüm vitaminler yok içeriğinde. Polivitaminin 100gr tozu 20 tl alın haftada 1-2 prinç tanesi kadar mamasında verirsiniz. Normal zamanlarda haftada 1.

Polivitamini hava almayan cam bir kavanozda saklamalısınız. Hava ile temasında sertleşiyor. Bunun için uygun kavanoz veya şurup şişeleri olabilir.

Polivitamin : Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin C, Vitamin K3, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Ca-D-Pantothenate, Niasin, Biotin, Metiyonin ve Folik asit içerir.

Avisol-A : Vitamin A Vitamin D3 Vitamin E Vitamin C

Polivitamin içeriğindeki vitamin miktarı olarak avisolun abartısız 100 katı. Polivitaminde avisolda olmayan aminoasitlerde var.

İşin doğrusu avisol-A daha çok hasta kuşa gerekli vitaminleri bulunduran bir ürün. İnsanlara bu gibi vitaminleri vererek kuşların diğer vitaminlerden mahrum kalıp zayıf düşmesine neden oluyorlar. Önüne gelen petshop açıyor. Eğitim almadan petshop açılmasına izin verilmemeli.

iyi günler

ekrmgrkn

New member
newceri' Alıntı:
ekrmgrkn' Alıntı:
newceri' Alıntı:
 Günlük suyuna damlatılan dozu düşük bir ürün ve tüm vitaminler yok içeriğinde. Polivitaminin 100gr tozu 20 tl alın haftada 1-2 prinç tanesi kadar mamasında verirsiniz. Normal zamanlarda haftada 1.

Polivitamini hava almayan cam bir kavanozda saklamalısınız. Hava ile temasında sertleşiyor. Bunun için uygun kavanoz veya şurup şişeleri olabilir.

Polivitamin : Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin C, Vitamin K3, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Ca-D-Pantothenate, Niasin, Biotin, Metiyonin ve Folik asit içerir.

Avisol-A : Vitamin A Vitamin D3 Vitamin E Vitamin C

Polivitamin içeriğindeki vitamin miktarı olarak avisolun abartısız 100 katı. Polivitaminde avisolda olmayan aminoasitlerde var.

İşin doğrusu avisol-A daha çok hasta kuşa gerekli vitaminleri bulunduran bir ürün. İnsanlara bu gibi vitaminleri vererek kuşların diğer vitaminlerden mahrum kalıp zayıf düşmesine neden oluyorlar. Önüne gelen petshop açıyor. Eğitim almadan petshop açılmasına izin verilmemeli.

iyi günler.
Teşekkür ederim yardımlarınız icin.Polivitamin alıp avisola son vericem.
Petshoptan konusunda haklisiniz.Adama Sultan'ın türünden bahsediyorum var mı diye.(Wf ,pied, lutino) o ne diyor bana.