Papağanımın tırnakları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sioux

New member
Papağanım gerçekten çok uzun tırnakları sahip. Elime veya parmağıma konduğunda özellikle sıktığı için tırnakları batıyor ve çok uzadı. Tırnak makası vb. bişeyle kesmek istemiyorum.
Papağanımın tırnaklarının bakımını nasıl yaparım, onun için ayrı bir taş vb. varmı?

safaxx

New member
Cvp: Papağanımın tırnakları

kusunuzun kafesındekı tuneklerın capı 3 cm olması gerekıyor tırnaklarının fazla uzamaması ıcın.ben bu sekılde bılıyorum eger yanlıs bılgı verıyorsam daha bılgılı arkadaslar abıle cevap verecektır.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Merhaba Linki İnceleyiniz..
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-papaganda-tirnak-gaga-ve-tuy-bakimi.html?highlight=tırnak

Sioux

New member

SERHAT' Alıntı:
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-papaganda-tirnak-gaga-ve-tuy-bakimi.html?highlight=tırnak
Teşekkürler güzel söylemişsiniz, beni farklı bir konuya yönlendirmişsiniz fakat bu konuyu zaten inceledim.
Tırnakları uzun, bu tırnakları kuş kendi nasıl ayarlıyacak yiyecek mi ?
Tünek alırım koyarım fakat tırnakları çok uzun bunu nasıl keseceğiz,
Tırnak makasıylamı, ek bir aksesuar varmı?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Sioux' Alıntı:
SERHAT' Alıntı:
Teşekkürler güzel söylemişsiniz, beni farklı bir konuya yönlendirmişsiniz fakat bu konuyu zaten inceledim.
Tırnakları uzun, bu tırnakları kuş kendi nasıl ayarlıyacak yiyecek mi ?
Tünek alırım koyarım fakat tırnakları çok uzun bunu nasıl keseceğiz,
Tırnak makasıylamı, ek bir aksesuar varmı?
capkın bey ,veya bayan. Profil Bilgilerinizi Dogru girmediginiz İçin Dogru hitap edemiyorum.. Sorunuzun Cevap zaten Verdigim Konuda Mevcut? Ben yinede burayada Kopyalıyayım

Tırnak bakımı için, ilk yapılması gereken şey kafeste değişik kalınlıklarda ağaç tüneklerin bulundurulmasıdır. Bu sayede papağanımız kendiliğinden tırnaklarının uzunluğunu ayarlayabilecektir. Papağanlarımızın tırnaklarını tırnak makası ya da benzeri birşeyle kesmek ya da kestirmek oldukça tehlikeli ve gereksiz bişeydir.

Okusaydınız sordugunuz Soruları Sorarmıydınız acaba? :)

Sioux

New member

İsim Ferhat, kuş kendi nasıl ayarlayacak? Yiyecekmi kıracakmı napıcak tırnaklarını :D

farukbas77

New member

Vücudu ona göre tırnaklarını şekillendirecek ama tekrar şekillenmesi için bir de ek olarak kumlu tünek alın onun üstünde gezinirken tırnakları törpülenecektir.

Zeynep

New member

valla gagataşı ve kalamar kemiğiyle ayarlıyor benimkisi kendi tırnaklarını. tüneklerin çapı çok önemli ama.

Sioux

New member

Aradığım cevaplar bunlardı teşekkür ederim. Şimdi benim ihtiyacım olan kumdan tünek ve kalamar kemiği öyle değilmi?

Zeynep

New member

kumdan tüneği bilmiyorum ben kullanmıyorum onu, ahşap tüneklerim var ve kalamar kemiği. zaten tırnak haricinde de kalamar kemiği çok önemli mutlaka almalısınız

Sioux

New member

Kalamar kemiği bendede var fakat tırnaklarında bi etki yaratmıyor yanlış yere koymuş olmamdan olabilir mi?
Veya dediğiniz gibi tüneği değiştirmeliyim. ( Tırnakları uzunsa tünek incelmelimi, kalınlaşmalımı? )

Zeynep

New member

hmm yani benim papağanım kalamar kemiğinin üzerine çıkıp tırnaklarını sürtüyor bazen o şekilde kısaltıyor sanırım arada. tırnakları uzunsa tünek kalınlaşmalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...