Papağanımın ısırma alışkanlığını nasıl giderebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar papağanım son zamanlarda çok ısırıyor canımı acıtmıyor ama ısırması hoşuma git miyor.Ne yapmalıyım?

Bir de papağanıma kalsiyum bakımından zengin olan tavuk yumurtasının kabuğunu küçücük parçalar haline getirip kuş kumunun arasına katmamda bir sakınca var mı?Yardım ederseniz sevinirim.

Cvp: Papağanımın ısırma alışkanlığını nasıl giderebilirim?

farukbas77' Alıntı:
Arkadaşlar papağanım son zamanlarda çok ısırıyor canımı acıtmıyor ama ısırması hoşuma git miyor.Ne yapmalıyım?

Bir de papağanıma kalsiyum bakımından zengin olan tavuk yumurtasının kabuğunu küçücük parçalar haline getirip kuş kumunun arasına katmamda bir sakınca var mı?Yardım ederseniz sevinirim.
Isırmak hem kuşun gördüğü muamele ile hem de karakteriyle ilgili. Isırıyorsa bunu caydırıcı bir etken olarak görmeye başlamış demektir. Isırdığında ahh uhh yapıp elinizi çekmeyeceksiniz. Bırakınız iyice çiğnesin. Bunun sizi yıldırmadığını görürse silah olarak kullanmaktan kaçınabilir. Ayrıca bazen oyun için ısırırlar, keşfetmek için ısırırlar öyle ufak tefek ısırıklara izin verin sizi tanısın. Kafasını sevin elinizle ona sevdiği yiyecekleri verin ama sakın zorla tutmayın. İşte o zaman elinizi tehtid olarak görmeye ve ısırmaya başlarlar. Özellikle çift papağanlar eş durumu varsa ısırmaya meğilli olurlar. Hele ki erkekler benim bi tane kanunim var yakaladımı kanatmadan bırakmaz kesinlikle ama kesinlikle kanatır mesela. Ama çok çok iyi bir eş ve baba o yüzden anlayış gösteriyorum adamın yavruları yumurtaları var asla affetmiyor.

elifcik_908

New member

papağanımı daha 5 gün önce aldım .. bu gün kafesten cıkmak için cıldırdı kendini oraya buraya atıyo cıkmak için bağırıyor . bende sakinleşmesi için kafasını oksuyodum elime geldi elim kafes cıkısının ordaydı onun cıkmasına izin vermeyince elimi ısırdı resmen etimi koparırcasına ısırdı onun sürekli dışrı cıkma isteğinden ve ısırmasında nasıl vazgecirebilirim

bugrahan

New member

kuşunuzu 5 gün önce almışsanız kesinlikle kafesten çıkarmamanız gerekir..kafesten çıkınca evi tanımadığından dolayı kendini ordan oraya atar ve yakalamanız güçleşir...bu yakalama girişimleriniz de onu korkutur ve kuşun hırçınlaşmasına neden olur..kuşunuz çıkmak isteyebilir ancak evi daha tanımadan hiçbir şekilde izin vermemelisiniz,evi tanıdktan sonra kapısını açın ve yanından uzaklaşın.ve kafesten çıkma isteği o kadarda kötü değil diye düşünüyorum,kafesten hiç çıkmak istemeyen kuşlar var...iyi bir eğitim tarzıyla bu şansınızı değerlendirebilirsiniz:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...