Papağanımın dışkısı çok fazla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar papağanım kafesine kuş kumu koyduğumdan beri çok fazla dışkılıyor.Kuş kumunu yem yediği kadar yiyor neredeyse acaba fazla kuş kumu yediğinden dolayı mı çok pisliyor kuş kumunu arda bir mi vermeliyim.Yoksa hasta mı anlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

gorkem87

New member
Cvp: Papağanımın dışkısı çok fazla

genelde kuş kumunu fazla yeme sebepleri yeni yumurtlamıştır veya yavru besliyordur. böyle bi sebebi varmı.

Mehmet

New member

kuşunuz da her hangi bir şey yok sadece yemlerin sindirilmesini saglar kuş kumu o yüzden daha fazla dışkı var .ya da dişi ise yumurta hazırlıgı yapıyordur.dışkısı nasıl sulumu katımı ?

çok sulu değil eğer hastalıkların olduğun bölümden benim ishal galiba adlı konuya bakarsanız ordan dışkısını görebilirsiniz

gorkem87

New member

fotoğraflar gözükmüyor.ama çok kum tüketiyorsa dışkısının sulu olması normal genelde ben bunu kuluçka döneminde yaşıyorum. kum vermeye yenimi basladınız .

Kuşunuzun kafesinde kalamar kemiği de var mı? Eğer kuşunuz dişiyse ve geldiği yerde bir eşi varsa ve onunla çiftleşmişse ya da kızgınlık yumurtası durumundan ötürü şu anda yumurta üretiyorsa, oluşan kalsiyum ihtiyacını telefi etmek için kuş kumu yiyor olabilir. Yumurta üreten kuşlarda aşırı büyük ve kötü kokulu dışkılama görülmesi de normaldir. Kafesinizde yoksa acilen kalamar kemiği takın 2 tane. Ve durum bundan ibaretse bu sıralar kafes tabanında biryerlerde kırılmış bir yumurta görmeniz de söz konusu olabilir.

Şu anda bir eşi yok zaten bende erkek diye almıştım ama şu anda dişi olduğunu düşünüyorum.Çünkü vıyk vıyk diye ötüyor.Yani tek ton.Peki eve tamamen alışmadan önce dişi gibi ötmesi mümkün mü?

farukbas77' Alıntı:
Şu anda bir eşi yok zaten bende erkek diye almıştım ama şu anda dişi olduğunu düşünüyorum.Çünkü vıyk vıyk diye ötüyor.Yani tek ton.Peki eve tamamen alışmadan önce dişi gibi ötmesi mümkün mü?
Mümkün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...