Papağanımın Davranışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Limon 2 gündür değişik davranmaya başladı..Tek bir ses çıkartıyor ondan sonra ıslık çalıyor birşeyler söylüyor kanatlarını havaya kaldırıyor açmadan ve suluğa biraz takmış durumda karnını fln ıslatmış böyle yaparken bazen kuyruğunu aşağı doğru çekiyor..Birde dışkıları hafif koyu ve sulu..Böyle davranmasının sebebi uçmak istemesi mi yoksa başka bir sorunu mu var ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Davranış

Kanatlarını Acıp Suluga Sürtünmesi Yıkanmak İstiyor Sanırım... Kanatlarını Acması Normal Bi davranış Gerer Rahatlatır kanatlarını ...Kuyrugunu Aşşaya cekmesi o Anki duruşu İle alakalı Olmalı ...Bu hareket Bi anlam Taşımıyor Bnm bildigim :) Söyledigin Hareketlerde Bir Sorun Görmüyorum Yani.... Diğer Konundaki Fotograflarıda Sağlıklı Gözüküyor..

Davranış

Yıkanmak istiyo oalbilir..Diğer davranışları normal ama kanatlarını açık tutarak o sesi çıkartıyor ve bazen kuyruğunu kısırıyor sonra ıslık fln çalıyo :D bi spreyle banyo yaptırsam iyi olur sanırım..

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Black_MaGiC' Alıntı:
Yıkanmak sitiyo oalbilir..Diğer davranışları normal ama kanatlarını açık tutarak o sesi çıakrtıyor ve bazen kuyruğunu kısırıyor sonra ıslık fln çalıyo :D bi spreyle banyo yaptırsam iyi olur sanırım..
Kur Yapıyor Neşeli ise Öter :) Tipik Erkek Sultan hareketleri.:)

evrehe' Alıntı:
sultanım titriyo yeni ve aldım ama nedn titriyo anlamadım
Sultanlarda titreme genel de stres ve korku belirtisidir. Eğer evinize alışık yıllardır sizinle yaşayan sultanınız titremiyorken birden titremeye başlasaydı hastlandığını düşünebilirdik. Ancak siz yeni almışsınız. Şu an ki titremesini kesinlikle buna yorabiliriz. Onu nasıl rahatlatacağınıza dair ipuçlarını forumumuz da bulabilirsiniz. İlk günlerde kafesinden çıkartmak, elle tutmaya çalışmak vs gibi hataları kesinlikle yapmayın. Bırakın kuş size ve ortama alışsın. Nasıl evcilleştirebileceğinize dair bilgiler de forumumuz da yer almaktadır.

bugrahan

New member
  Davranış

Elaman' Alıntı:
evrehe' Alıntı:
sultanım titriyo yeni ve aldım ama nedn titriyo anlamadım
Sultanlarda titreme genel de stres ve korku belirtisidir. Eğer evinize alışık yıllardır sizinle yaşayan sultanınız titremiyorken birden titremeye başlasaydı hastlandığını düşünebilirdik. Ancak siz yeni almışsınız. Şu an ki titremesini kesinlikle buna yorabiliriz. Onu nasıl rahatlatacağınıza dair ipuçlarını forumumuz da bulabilirsiniz. İlk günlerde kafesinden çıkartmak, elle tutmaya çalışmak vs gibi hataları kesinlikle yapmayın. Bırakın kuş size ve ortama alışsın. Nasıl evcilleştirebileceğinize dair bilgiler de forumumuz da yer almaktadır.
titremelere engel olarak kuşun sakinleşmesi için , hafif tonda klasik müzik açıp yanına koyabilirsiniz bu kuşu sakinleştiriyormuş diye biliyorum,bende işe yaradı.:gulumseme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...