papağanımın bir gözü daha kısık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zeynep

New member
selamlar, papağanımın bir gözü daha kısık ve sanırım göz kapagının hemen dibinde de bir şey var anlayamadım. diğer gözünde herhangi bir sıkıntı yok. daha bu sabah oldu bu. sabah 9 10 gibi uyumaya çalışıyor surekli gözlerini kapalı tutmak ister gibi hali var. sebebi nedir? ne yapmam gerek?

Zeynep

New member
Cvp: papağanımın bir gözü daha kısık

yok hayır herhangi bir kızarıklık göremedim. bu arada yeğenim kuşun en alt sarı iki uzun tüyünü çekmiş. bu kuşa herhangi bi zarar verir mi? ve bu tüyler tekrar çıkar mı?

farukbas77

New member

tüyler tekrar çıkar.gelelim göz kısıklığı konusuna papağanınızda göz iltihabı olabilir ama fotoğrafını gönderirseniz net bir sonuç söylenebilir.

farukbas77

New member

Tüylerin çekilmesinden bahsediyorsanız evet ama belkide o tüyler döküleceğinden dolayıda yeğeninizin tüylerini çektiğinde canı acımamış olabilir.

bugrahan

New member

ilk olarak kuşun tüyünü hiçbir şekilde çekmemeniz gerekir..bunu yaparsak kuşa eziyetten başka bişey yapmış olmuyoruz..kendiliğinden düşerdi zaten..gözü için genta göz damlası alıp kullanmaya başlamanızı öneriyorum..fiyatı 2.50 tl falan..sabah akşam 1 er damla gözüne damlatın..ayrıca yediği yemlerin son kullanma tarihini,kurtlanıp kurtlanmadığını kontrol edin...ayrıca kafesi tamamen baştan aşağı temizleyin,mikrop kapmış olabilir..

Gözde her hangi bir enfeksiyon belirtisi kızarıklık, sulanma, akma vs var mı? Sakın bir yere çarpmış olmasın, tüylerini yolan arkadaş yapmış olabilir mi ya da bu muamele sonucunda korkan kuş kendisini çarpmış olabilir mi? Eğer böyle bir durum var sa öncelikle kuşunuzu koruma altına alın. Ve gentaya tedbiren de olsa başlayın. Bir iki güne kadar geçmezse konunun uzmanı bir veteriner bulup danışın. Geçmiş olsun.

atakan

New member

arkadaşlar benim papaganım annem saldım ucamıyor dedi ben saldım ucuyordu e yakalamakta zorluk cektim birazcık duvara falan carptı 2-3 kere şuan bakıyorum gözünün biri kapalı oluyo biri acık el kol yaptımmı acıyor ama ve burnı birazcık kanıyor ne yapmalıyım sizce:s

Nurdan

New member

atakan' Alıntı:
arkadaşlar benim papaganım annem saldım ucamıyor dedi ben saldım ucuyordu e yakalamakta zorluk cektim birazcık duvara falan carptı 2-3 kere şuan bakıyorum gözünün biri kapalı oluyo biri acık el kol yaptımmı acıyor ama ve burnı birazcık kanıyor ne yapmalıyım sizce:s
atakan bey foruma h.geldiniz..yeni bir konu açıp resim eklerseniz daha rahat yardımcı oluruz..

atakan

New member

fotorafı yarın yüklicem daha yavru ve bu olaydan sonra tıs ayıp ısırmaya başladı acaba bana alışırmı daha daha cok yavru degil ayak cizgieri belirgin degil hafif cizgiler var ne yapıyım acaba bana güveninimi yitirdi bilmiyorum ki kadanı ucu birazcık kanlanmış bana tıslıyo bana yardımcı olur

Nurdan

New member

atakan bey resim görmeden yardımcı olamayız.kanayan yere pamuk bastırın.ciddi kanama oldugunu sanmam ama siz fotografı ihmal etmeden yükleyin.

atakan

New member

tmm şimdi sanki biraz daha iyi oldu ısırmıyo kacıyo yeni aldım bu hafta sonu bişey sorucam egitmek için ne yapmalıyım bende kacıyo hep şimdi yemek yiyi yor bu iyi kendine geldi ama elimi soktunmu heo kacıyor benden ve ben alıştırıp omuzumdan inmemeseni istiyorum ne yapmalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...