papağanımın banyo yapması hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar papağanıma banyo yaptırmak istiyorum ama üşütür diye korkuyorum.Zarar vermeden nasıl kurulayabilirim bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?

Cvp: papağanımın banyo yapması hakkında

seniçine bir banyoluk al koy o kendisi yapar. sakın kuşu suyun altına tutup yıkamaya falan calısma. hatta sen hiç karısma al banyolugu içine soguk olmayan normal temiz bir su koy o kendisi halleder.

bugrahan

New member

:gulumseme:Eğer sultanını tüylerini kabartıp başını kanatların arasana sokup yıkanıyorsa yıkanmak istiyor demektir.ancak tüylerini kabartmayıp dik duruyor ve kanatlarını vücuduna birleşik tutuyorsa şu anlık yıkanmaya ihtiyacı yok demektir.Bu durumda kuşunuzun evcil olup olmadığı, eve ne zaman geldiği, yerini sevip sevmediği önemli... Genel anlamda uzun süredir o evde olan evcil eve evin bireyerine alışkın kular kafeslerinde yıkanmaktan her zman hoşnut olurlar eve yeni gelen kuşları ise yıkama taraftarı değiliz...

Sen yıkanması gerektirecek sıcak ya da kirli olduğunu düşünüyorsan ve sultanın evcil kafes dışına çıkan alışkın bir sultan ise fısfıs ile yağmur yağar gibi tatlı tatlı su tutabilirsin de. Ancak sadece yazın ve kuruyana kadar rüzgarda cereyan da vs bırakmamak kaydı ile. Fakat ilk tavsiyem banyoluk al ihtiyacı varsa kendi yıkansın demek olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...