Papağanım ötmüyor...

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Tam 2 hafta önce yeni bir sultan papağanı aldık. Söylediklerine göre 8 aylık. Yemesinde içmesinde sorun yok. Her şeyini düzgünce kendi yiyor. Yedikten sonra suyunuda içiyor. Her akşam 5-10 tane çekirdek de veriyoruz. 2 günde bir salatalık elma tarzı şeyler de yediriyoruz. Kakasında da sorun yok ne çok sıvı ne katı...Kafesini çok seviyor. Kafesindeyken elimize kesinlikle gelmiyor. Kapısı hep açık. Kapısına çıkıyor kendisini kaşıyor. Bazen kafesin üstüne çıktığında kapağı alıp koltuğa indiriyoruz. Elimize o an geliyor. Başlarda elimizi yaklaştırdığımızda bağırıyordu. Isırıyordu ama canımızı yakmak istemediğinden acıtmıyordu...Ama şuan elimize geliyor. Arada ısırmaya kalkıyor ama acıtmıyor. Omzumuza çıkmayı çok seviyor. Akşamları uyurken sürekli gagasını gıcırtadıyor. Sudan korkuyor banyo yaptıramadık...Akşamları uykusundan uyandırırsak 3-4 kez ötüyor. Onun dışında ötmüyor bir sorun olabilir mi? Ve bir kanadında sorun mu var bakabilir misiniz?
4CE3771D-F9DF-43B2-AC45-A695E12B2615.jpeg
4931E376-1911-450F-B5D6-E8E9C2DB872E.jpeg

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
bir sorun göremedim.
Biraz daha zaman verin, size ve ortama alışması için.

newceri

Active member
Gaga ve göz yapısından kuşun 1 yaş üstü olduğunu ve sırt kısmında pearl tüyleri olduğundan dişi olduğunu düşünüyorum.

Bestami65

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kuş dişi bende de aynı karakterde wf dişi var bir yıldır bakıyorum yazdıklarının tamamen aynısı yapılabilecek pek bişey yok sonuçta bunlarında kendine özgü karakterleri var